До 100-ліття ЗУНР капела “Дударик” представить громадськості Львова проект «Очі в очі». Стрілецькі пісні зазвучать по-новому, у стилях rok-n-roll, рок-балада, соул, ритм-блюз, фанк…

Концерти відбудуться 2, 3, і 4 листопада. У проекті також візьмуть участь рок-фольк-фанк гурт „РУСИЧІ”, Зіновій Карач, фронтмен гурту„Вшистко”, Віталій Бондар, фронтмен гурту “Дивні” і учасники гурту “Плач Єремії”.

«Завданням для нас є показати музику УСС і УГА в ритмах і стилях, органічних і зрозумілих для сьогоднішнього юнацтва. Зацікавити молодь українською історією через стрілецькі пісні. Ці пісні свідчення нереального креативу і шляхетності юнаків і дівчат, що воювала за нашу свободу. Це портрет тогочасного суспільства, їх очі, погляди, які я хочу перестріти із очима сьогоднішнього покоління, – каже автор і постановник проекту Дмитро Кацал, автор і постановник проекту. – Вдалося зібрати супермузикантів для реалізації цього проекту. Кожен-один –мегапрофесіонал. А ще, мені хотілося дати драйву цим творам і це саме ті музиканти, що можуть це зробити. 19 творів програми стилістично обрамлені розмаїтими стилями, зпоміж яких rok-n-roll, рок балада, соул, ритм-блюз, фанк і тд. Це нова моя творча робота і робота капели – основної мистецької лабораторії проекту».

Хорова капела «ДУДАРИК» – музична візитка картка Львова та України. Досягши загальносвітового визнання та набувши незаперечного авторитету, капела щоразу у кожному виступі підтверджує свій унікальний рівень, як підтвердження цього – Національна премія ім. Тараса Шевченка, яка є найвищою урядовою нагородою в галузі культури, та інші численні нагороди.

За майже півстоліття завоювала своє місце під сонцем як незмінно майстерний виконавець. Eталон хорового виконавства та гідний продовжувач української хорової традиції.Капела дала понад 2500 концертів в Україні, США, Канаді, Європі у найпрестижніших концертних залах України і світу, серед яких Карнегі Хол, Соборпаризької Богоматері, Варшавська філармонія, Палац «Україна», національна опера України, Національна філармонія… Універсальність «Дударика» може дивувати: в репертуарі колективу представлений весь спектр давньої та сучасної хорової музики.

 

Найбільш органічними для колективу є надбання національної духовної спадщини (концерти Дмитра Бортнянського, Артема Веделя, Максима Березовського, твори доби Відродження, коляди і щедрівки в обробках українських композиторів – Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича, Кирила Стеценка, Олександра Кошиця).

Друга сфера репертуарного всесвіту «Дударика» – вокально-симфонічна музика. І тут універсалізм колективу викликає захоплене здивування: (Stabat Mater -Перґолєзі, Carmina Burana – Орфа, Requiem – Моцарта, IX Симфонію – Бетовена, ІІІ Симфонію Kadisz – Бернстайна та безліч ораторіальних полотен).

 

Здається, немає серед шедеврів світової музики твору, який не під силу виконати «Дударику».
Капела не тільки еталонно інтерпретує загальновизнані у світі класичні шедеври, але й формує унікальний український варіант їхнього прочитання – сповнений красою тембрів, вражає багатством динамічної палітри.

Капела співає з провідними оркестрами під керівництвом світових диригентів як у кращих концертних залах світу, так і у селах, військових частинах, заводах, школах тощо.

Більше про захід і програму концерту читайте на сторінці заходу у Фейсбук.