Транснаціональна корпорація IKEA, яка розробляє та реалізує швидкозбірні меблі, кухонну техніку та аксесуари для дому, заходить в Україну.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив президент України Петро Порошенко.

“Сьогодні маю зустріч з головним виконавчим директором IKEA Південно-Східна Європа Стефаном Вановербеке. Україна довго чекала цієї новини, і за останні роки відбулося багато змін, які зробили відкриття IKEA в нашій державі можливим. Це – гарний сигнал для інших світових брендів, що з Україною потрібно мати справу. Впевнений, що IKEA пасуватиме український прапор”, – зазначив Петро Порошенко.

«Інвестиційний бум, який на сьогодні відбувається в Україні, – це яскрава ознака довіри до України з боку світових брендів. Вітаю IKEA з Україні – Welcome to Ukraine!

Ми нарешті завершили 13-річну процедуру входження шведської компанії на український ринок: IKEA знайшла надійних партнерів за сприяння держави та, констатуючи покращення інвестиційного клімату, нарешті ухвалила це надзвичайно важливе рішення», – написав президент.

Перший магазин IKEA відкриє в Києві у новому форматі city-store.

Такий формат IKEA впроваджує у Нью-Йорку, Копенгагені, Мадриді, Лондоні, Парижі, Стокгольмі. І Київ – також серед цих міст.

Нагадаємо, IKEA була заснована у Швеції в 1943 році 17-річним Інґваром Кампрадом, який в 2015 році увійшов до списку «Форбс» як один із десяти найбагатших людей у світі, зі статком понад 40 мільярдів доларів.

Назва компанії — це абревіатура, що складається з ініціалів Інгвара Кампрада (ім’я засновника), Ельмтаріда (ферма, де він виріс), а також Агунарді (його рідне місто в Сьоленде, південна Швеція).

Компанія відома своїми модерністськими конструкціями для різних видів побутової техніки та меблів, а її дизайн інтер’єру часто пов’язаний з екологічною простотою. Крім того, фірма відома своєю увагою до контролю витрат, деталей операційної діяльності та постійного розвитку продуктів, корпоративних атрибутів, які дозволили IKEA знизити свої ціни в середньому на два-три відсотки протягом десятиліття до 2010року в період глобальної експансії.

Станом на листопад 2017 року IKEA володіє та керує 411 магазинами в 49 країнах. У 2016 фінансовому році було продано товарів на 36,4 млрд євро, що загалом становило зростання на 7,6 % у порівнянні з 2015роком. Веб-сайт IKEA містить приблизно 12 000 одиниць товарів. З вересня 2015 року до серпня 2016 року веб-сайт IKEA відвідало понад 2,1 мільярда інтернет-користувачів. Компанія відповідає за приблизно 1 % світового споживання деревини серед комерційної продукції, що робить її однією з найбільших  користувачів деревини в секторі роздрібної торгівлі.

Більшість магазинів та фабрик IKEA належать INGKA, холдинговій компанії, яка, у свою чергу, контролюється Фондом Stichting INGKA, одним з 40 найбагатших фондів у світі