Різдво Христове – це велике і світле свято, і почуття в цей день у всіх мають бути найкращі – теж світлі і урочисті. Традиції святкування Різдва формувалися протягом двох тисяч років, і віряни завжди довго до нього готувалися: дбали про подарунки для своїх рідних і близьких, вибирали гарну одежу, прикрашали свій будинок і накривали святковий стіл.

Багатьох людей сьогодні цікавить, як правильно одягатися на Різдво. Ми радимо, щоб це була вишиванка!

Вишиванка є символом і гордістю української культури. Вона зберігає в собі моменти історії, передає традиції наших предків, уособлює дух нації. У жодного народу світу немає подібного одягу: такий колоритний і національний з одного боку, і такий сучасний – з іншого.

 

А ви знали, що кожному кольору надається особливе значення? Що кольори несуть в собі глибокий психологічний підтекст

 

Білий об’єднує всі кольори. Саме це викликає до нього найбільшу повагу. Білий – це чистота, непорочність, легкість. Наші духовні центри, так звані чакри, мають кожен свій колір, та над ними усіма панує білий. Білий колір сприяє відновленню енергетичного запасу людини.

29

 

 

Чорний вказує на глибину Божественної Таїни, а також є кольором землі, багатства. Якщо ви обираєте вишиванку чорного кольору, то демонструєте свою силу, магнетизм.

 

30

 

Червоний займає перше місце в палітрі кольорів. Коренева, нижня чакра саме такого кольору, чакра життя. Це колір активності, агресії, динаміки, він збуджує і надихає. Він утверджує життя, саме тому захисна, оберегова функція притаманна йому, як жодному іншому.

31

 

Синій – символ жіночого начала. Він є символом стихії води, жіночої енергії, сили.

Серед чакр він характерний для горлової чакри, яка відповідає за духовний ріст та розвиток людини.

Блакитний – навпаки – свідчить про деяку мрійливість, романтичність і свіжість.

 

Сірий – колір дипломатії. Темно-сірий – це колір гармонійної рівноваги, спокою, повноти буття. Він несе в собі задоволення, здійснення бажань.

 

Зелений колір – це поєднання водної та сонячної енергій. Він уособлює задоволення, спокій, витримку. Це колір потенційної акумульованої енергії, колір пробудження, життя, молодості, зростання та сили.

 

32

 

У салоні «Filigrana Etnika» з вибором вишиванки вам допоможуть визначитися консультанти. Саме тут Ви зможете знайти рідні українські традиції в сучасній інтерпретації.