Мухи сідають на ранах,
Пчоли – на квітах пахучих;
Добрий все бачить лиш добре,
Підлий – лиш підле у других.
Іван Франко

Коли на душі радісно, то й справи вирішуються легше, і світ довкола прекрасний, і люди привітні. Психологи кажуть, що людина переважно притягує те, що відчуває, тобто якщо налаштована позитивно, то й притягує усе добре до себе, наче магніт. І навпаки. Як навчитися бачити зорі в калюжі, бути оптимістом, незважаючи на погоду та дрібні невдачі? Виявляється, розпізнавати добро та налаштовуватися на хвилю позитиву не так вже й складно.

2

Чому треба мислити позитивно

Так уже склалося, що ті, хто думає про погане, змушені постійно вступати у конфлікт з іншими, щоб довести свою точку зору. Думаючи про не надто приємне, вони ніби програмують себе на майбутні невдачі.
З оптимістами все простіше – позитивно налаштовані люди частіше досягають успіху і в особистому житті, і в роботі.

Як налаштуватися на позитив

Припинити нарікати для початку, а ще бідкатися, скаржитися і… заздрити. Забудьте фразу: «Добре там, де нас нема»! Бо варто лише повірити, що ви у потрібному місці, саме серед тих людей і саме в той час – і життя забринить кольоровими барвами. Погодьтеся, приводів для щастя значно більше, варто лише озирнутися довкола.
Просто не зосереджуйтеся на недоліках та невдачах, забудьте про комплекси. Бо неможливо рухатися далі, не полюбивши себе. Влаштуйте свято для душі та тіла. Подумайте, яку музику любите, підіть на добрий фільм, потіште себе якимись смаколиками, купіть обновку, змініть зачіску – усе піде на користь. Урешті, дозвольте собі те, в чому тривалий час обмежували. Вчіться дякувати собі за великі та маленькі перемоги.

5

Що робить нас щасливими

Природа нашого щастя простіша, аніж можна було собі намріяти. Відчуття безмежного задоволення – це складний ланцюг біохімічних процесів. Керують ними особливі речовини – «гормони щастя», які виробляються в головному мозку. Щасливі люди не відчувають, наприклад, нестачі гормону серотоніну чи біологічно активних сполук ендорфінів. Саме вони впливають на сон, знімають фізичну напругу, формують почуття задоволення та поліпшують настрій. Аби «гормони щастя» працювали продуктивніше, дозволяйте собі час від часу шоколад, банани, інжир та фініки.
Пам’ятайте, півгодини фізичних занять – і концентрація «гормонів щастя» в крові збільшується у 5-7 разів і триває до двох годин.

 

Ще кілька цінних порад…

Спробуйте побачити хороше там, де його немає. Одне – жалітися комусь на поганий настрій, а інше – знайти позитивне у неприємних ситуаціях.

6
Можна спробувати не просто мислити позитивно, але й підтверджувати думання такими ж позитивними діями, якимись добрими справами.

Діліться позитивними враженнями з іншими – добра розмова, спілкування є чудовою дружньою терапією, яка дозволяє змінити перебіг думок у напрямку вирішення тої чи іншої проблеми.

Змініть коло спілкування. Можливо, оптимізм, як і песимізм, передається на емоційному рівні, а може, вам потрібно бачити перед собою приклад людини, яка просто вміє насолоджуватися життям по-справжньому і дарувати радість іншим.

Намагайтеся позбутися негативних думок. Вам чогось бракує? А ви подумайте про те, що маєте. Бути вдячним за те, що маєте, – це вже крок на шляху до позитивного мислення.

Читайте біографії відомих людей – це дуже мотивує і відволікає від пригнічених думок. А заодно отримаєте корисні поради, надихнетеся добрими прикладами та їхнім особистим досвідом.

Якщо зациклюватися на негативі, то можна вгрузнути в ньому, як у болоті, натомість позитивні думки мають здатність помножуватися на такі ж позитивні.

Відпустіть минуле і не перейматейтеся надто майбутнім, бо треба вміти жити тут і тепер, дякуючи за кожен прожитий день.

4

І наостанок…

Усміхайтеся. Сміх – надзвичайно корисний для здоров’я, покращує самопочуття і є найкращою зброєю проти стресу. Може, у це й важко повірити, але десять хвилин сміху еквівалентні півгодинним заняттям у фітнес-клубі. Коли людина сміється, в організмі включаються в роботу близько 75 груп м’язів, і основне навантаження припадає на м’язи спини і ніг.

Коли ми усміхаємося, ми точно щасливі.