Львів’ян запрошують на прем’єру унікального поетично-музичного проекту Дмитра Кацала та Оксани Мухи «Від Шевченка до Костенко».

 

Співачка в супроводі симфонічного оркестру та рок-групи виконуватиме пісні на вірші класиків української літератури, покладені на музику видатних композиторів і подані у несподіваних аранжуваннях.

Спеціальні гості проекту: скрипаль Олександр Божик та співачка Іванна Митроган

В авторському проекті Дмитра Кацала (директор Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «ДУДАРИК») Оксана Муха стане проти Голіафа зневіри і байдужості. Тендітна співачка із досконалою пращею ідеї проти апломбу і українофобства. Знов «під танки». Знову «неформат».

Але цього разу за нею військо «Атлантів» і Героїв. Наших найдостойніших Ветів музики і літератури. Її обладунки – це неокласичні, імпресіоністичні, блюз-рокові, і навіть RnB композиції.

У репертуар концерту увійшли поновому переосмислені твори на музику Лисенка, Людкевича, Фроляк, Бетховена, Миколи Кацала та Дмитра Кацала.

Твори покладено і написано на вірші Шевченка, Франка, Лесі Українки, Антонича, Чубая, Івасюка, Стельмаха, Ліни Костенко…

Проект зародився із «Зоре моя вечірня» – це твір-протест.

Твори Шевченка змістово актуальні і сьогодні, а суспільного резонансу немає. Ця ж доля чекала на Франка, Лесю Українку, Антонича, Чубая, Стуса, Симоненка… Дисонує лише Ліна Костенко. Її твори, як і твори Шевченка часом з’являються на неозорих медіапросторах.

Сучасні виконавці не занадто переймаються долею культури, бо це рівносильне медіасмерті. Чи багато з нас чули Шевченка у виконанні Середи чи сестер Тельнюк, Антонича і Чубая у виконанні його сина – Тараса, Франка в «один в каное»?

Неформат. Сказав би українофобство, комплекс меншовартості і «не заморочуємося» – формат.

Ціна вивчення уривку з «Кавказу» мільйоном українців – смерть Нігояна. Воістину людожерський це «формат».

А скільки у цих віршах любові, надії, сили, краси, Мови.

Якби ці постаті опинилися б в нашому часі, так всі разом, вони були б добрими друзями, збиралися б на каву і весело відзначали прем’єри одне-одного. І нам було б»… з ким сісти, хліба з’їсти…».

Концерт відбудеться 9 та 10 березня на сцені Львівської філармонії. Початок – о 19.00.