У п’ятницю, 2 грудня, у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочалася міжнародна конференція “Стратегічне партнерство в час кризи”. Її присвятили 25-річчю визнання Республікою Польща суверенності та незалежності України.

Участь у ній взяли 5-й Президент Республіки Польща (2010-2015 рр.) Броніслав Коморовський, представники обласної влади, почесні консули, професори та студенти.

Із вітальним словом до учасників конференції та гостей звернувся голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

“Сьогодні дуже символічний день: саме 2 грудня 1991 року, коли українці день перед тим, під час референдуму, зробили вибір на користь незалежності своєї країни, Польща була однією із перших, хто визнав наше право на самостійність. І ця подія стала прикладом для всього світу, коли два народи, які пов’язувала непроста історія, прагнули у єдиному напрямку дивитися у майбутнє, – зазначив голова Львівської ОДА. – Хотів би особливо подякувати вам, пане Президенте, за постійну підтримку України, особливо під час Революції гідності. Ваша позиція тоді як очільника Польської держави була чіткою та однозначною на підтримку нашого народу та Революції. Історія свідчить, що саме разом ми можемо ефективно протистояти нашим недругам. І одна формула має бути чинною на всі віки: “Не буде незалежної України без незалежної Польщі. І не буде вільної Польщі без вільної України”.

За його словами, ця конференція – це відповідь усім скептикам та російським спецслужбам, які чинять підривні акції у Польщі проти України і навпаки. І вона має продемонструвати силу у єдності двох народів.

Під час міжнародної конференції у рамках двох секцій їх учасники обговорять зокрема, такі питання як “Польща – європейський адвокат України: зміна контексту чи перегорнута сторінка” та “Системна трансформація: польський досвід vs українські реалії”.