3Подія була унікальна: на гала-вечорі “Містерії пластичної хірургії” в галереї “Духовні скарби України” зібралися зірки української та закордонної медицини, і втратити таку нагоду ми не могли. Святковий вечір став підсумком продуктивного дня, яким розпочався Міжнародний конгрес з пластичної хірургії, що проходив під патронатом комітету з охорони здоров’я Верховної Ради і київської мерії в конференц-залі готелю “Інтерконтиненталь”.

Відомі хірурги з Італії, Франції, Бельгії, Болгарії, Туреччини уперше приїхали в нашу країну, щоб поділитися досвідом, провести “круглі столи” і майстер-класи, обговорити останні досягнення світової медицини у сфері омолодження, а українські лікарі змогли побачити в режимі онлайн операційний процес. Так уперше в Україні була реалізована програма “Жива хірургія”.

І хоча “вперше” тут було багато чого, організаторам цієї унікальної події лаври піонерів приміряти не вперше. Ініціатором конгресу, що зібрав найкращих представників закордонної та української медицини, став національний секретар Міжнародної асоціації пластичних і естетичних хірургів (ISAPS) Павло Андрійович Денищук, який стояв біля витоків пластичної хірургії в нашій країні: “Ми давно мріяли про це. Скажу чесно, наші колеги побоювалися їхати в Україну через нестабільну політичну ситуацію. Але, на щастя, все склалося просто чудово! До нас приїхали світила пластичної хірургії, і наші лікарі змогли в режимі он-лайн трансляції спостерігати за перебігом чотирьох операцій з детальними коментарями. Одну з таких складних операцій з використанням нових методів, які він запатентував, провів у прямому ефірі знаменитий французький хірург, професор Алан Фоглі”.

Гала-вечір, що став підсумком продуктивного першого дня, був насиченим і різноманітним. Вікторини, конкурси, дегустація найкращих грузинських вин від ТМ “Бадагоні”, яка стала елегантним контрапунктом вечора, концертна програма – організатори продумали все до дрібниць, щоб у гостей залишилися найприємніші спогади.2