Один з найбільш знаменитих фізиків-теоретиків, британський вчений Стівен Гокінг помер у віці 76 років у себе вдома у Кембриджі.

Про це повідомила родина науковця, повідомляє BBC. Україна.

“Ми глибоко засмучені тим, що наш улюблений батько сьогодні помер. Він був великим ученим і видатною людиною”, – йдеться в заяві сім’ї Гокінга.

гокінг

Професор, який страждав на аміотрофічний склероз, був майже повністю паралізований і говорив за допомогою синтезатора мови. Він вивчав походження Всесвіту, зокрема, теорію виникнення світу і теорію чорних дір.

Завдяки своїй книзі “Коротка історія часу” Гокінг прославився на весь світ.

Стівен Гокінг має 12 почесних ступенів, є членом Британського наукового Королівського товариства та Академії наук США. Його наукові заслуги відзначені безліччю премій і нагород.

У 2007 році фізик, який все життя мріяв випробувати стан невагомості, здійснив політ над Атлантикою на спеціально сконструйованому літаку. У 2009 році він планував вирушити в космос, проте поїздка не відбулася.

Стівен Гокінг народився 8 січня 1942 року в Оксфорді.

Лікарі діагностували у нього бічний аміотрофічний склероз ще 1963 року. Тоді вони стверджували, що жити вченому залишилося два з половиною роки.

Хвороба швидко прогресувала, в зв’язку з чим вченому довелося сісти на інвалідний візок. У 1985 році вчений захворів на важку форму запалення легенів. Після серії операцій йому провели трахеостомію, і Хокінг втратив здатність говорити.

Початкові прогнози лікарів не виправдалися: вчений продовжив наукову роботу, двічі одружувався і став батьком трьох дітей.

Попри параліч, Гокінг вів активне життя – займався наукою, викладав, виступав з доповідями, спілкуючись зі світом за допомогою комп’ютера c синтезатором мови, спеціально сконструйованого для нього компанією Intel.

Гокінг є одним з засновників квантової космології, займався вивченням проблеми виникнення космологічної сингулярності – первинного стану Всесвіту, з якого він, відповідно до теорії Великого вибуху, безперервно розширюється.

 

Гокінг озвучував сам себе в популярних мультсеріалах “Сімпсони” і “Футурама”, а також знімався в епізодах популярних серіалів, наприклад, “Теорії Великого вибуху”. Про життєвий шлях вченого зняли кілька документальних і художніх фільмів.

У 2017 році Гокінг у вигляді голограми з’явився на форумі YES-2017 у Києві. Пан Гокінг розповів про те, чому варто заселяти інші планети, створювати колонії на Місяці, а також про штучний інтелект і його можливості.

Згадуємо найвідоміші цитати Гокінга

“Дивіться на зорі, а не під ноги, будьте допитливими”, – казав науковець.

“Я не поспішаю вмирати, бо ще хочу багато чого досягти. Але коли залишу цей світ, то точно буду знати, що ні в який рай чи пекло я не потраплю”.

“Нам варто лише поглянути на нас самих, аби побачити, як розумне життя може розвинутись у дещо, з чим ми не хотіли б зустрітися”.
“Ми наближаємося до переломного моменту, коли глобальне потепління стає незворотнім. Дії Трампа можуть підштовхнути Землю до краю прірви, і вона стане схожа на Венеру з температурою 250 градусів і кислотним дощем”