Шовки й оксамит, стрази і бісер, візерунки й орнаменти злилися у барвистому танці культур на одному подіумі в рамках OUTLOOK SHOW: Fashion of the Nation. За підтримки 22 посольств закордонних держав в Україні івент організували проект OUTLOOK, Інститут міжнародних відносин, Фонд розвитку ІМВ.

OUTLOOK – проект, що працює у сфері дипломатії і медіа, у співпраці із закордонними дипломатичними місіями і профільними організаціями – вже третій рік проводить тематичні івенти, одним з яких і стало свято моди і краси Fashion of the Nation. Ініціативу його організації активно підтримало керівництво Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка в особі його директора Валерія Копійки і БО «Фонд розвитку ІМВ».

Вітаючи гостей, керівник проекту Дар’я Карякіна наголосила, що цим показом ми демонструємо культурну дипломатію – це міцний союз мистецтва і політики і найважливіша сила у зміцненні міжнародних відносин. Мультикультурна картина світу – різноманітна, і нам дуже хочеться показати її багатогранність, посприяти підтриманню взаємоповаги і дружнього діалогу.

Даша
Слово від дипломатичного конкурсу взяв дуаєн – Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадов, котрий наголосив на важливості подібних проектів для зближення і встановлення культурних зв’язків між державами, відкритті перспектив для співпраці між представниками молодого покоління.

Надзвичайний і Повноважний Посол Лівану в Україні пані Клод Халіль Аль Хаджал у свою чергу сказала:  «Мені дуже приємно брати участь у сьогоднішньому шоу. Ми завжди підтримуємо яскраві і незабутні ініціативи проекту OUTLOOK. Сьогоднішній показ пов’язаний з національним одягом – одним із найважливіших компонентів надбання кожної країни. Сьогодні є чудовий шанс побачити різноманіття культурних та історичних витоків народів».

Привітання пролунало також і від проректора з науково-педагогічної роботи КНУ ім. Т. Шевченка Петра Беха, котрий зробив комплімент у вигляді звернення 15 мовами світу до присутніх дипломатів із більш як 30 країн. Заступник директора ІМВ з науково-педагогічної роботи, відповідальний за міжнародні зв’язки Ігор Голубій відзначив, що проведення подібних культурно-освітніх заходів важливе і необхідне для майбутніх дипломатів, оскільки багато з них роз’їдуться по світу з дипломатичними місіями, налагоджуючи відносини між країнами і народами.

Від Генеральної дирекції з обслуговування закордонних представництв слово взяла начальник рекламно-видавничого відділу Інна Андрійчук, відзначивши, що плідна співпраця і партнерство ГДІПу й OUTLOOK у рамках культурно-освітніх проектів протягом багатьох років створює позитивний імідж України в очах міжнародної спільноти.

Офіційна частина показу Fashion of the Nation завершилась перерізанням Надзвичайними і Повноважними послами і Главами дипмісій червоної стрічки і презентацією спеціально виготовленого Вінка дружби зі стрічками в кольорах прапорів країн-учасниць. Це стало символом взаємоповаги і єднання між народами.

IMG_9046
Національний наряд – один із традиційних символів культури. Різноманітні кольори, елементи декору і стиль оформлення передають неповторний характер кожної нації. Познайомити українців з особливостями традиційної моди вдалося завдяки підтримці посольств Аргентини, Білорусі, Болгарії, Єгипту, Індії, Індонезії, Іраку, Казахстану, Кореї, Лівану, Малайзії, Молдови, ОАЕ, Пакистану, Румунії, Судану, Таджикистану, Туреччини, Туркменістану, Узбекистану, акредитованих в Україні, і Організації Африканський Союз в Україні, котрі гостинно надали для показу унікальні зразки костюмів, в яких пройшлися подіумом майбутні дипломати – студенти ІМВ.

Українська культура стала ближчою закордонним гостям завдяки вокально-інструментальним партіям і виконанню народних пісень від колективів «Калиновий гай» і «Зернятко». Юні виконавці і їхні старші колеги у барвистих українських костюмах від усієї душі старалися зарядити гостей святковим настроєм і етноколоритом. Також символічно, що стартувало дефіле саме з демонстрації українських старовинних костюмів із Закарпаття, Слобожанщини і Східного Поділля, котрі залюбки надала колекціонер автентичних речей із м. Лубни Олександра Герасимова. Пройшовши перевірку часом, вони не втратили свою цінність і актуальність. Відмінності у кольоровій гамі вишивок, по котрій можна визначити регіон наряду, продемонстрували студентки Маргарита Багно і Дар’я Темченко.

Далі на подіумі з’явилася пара Анна Козина й Арслан Сальников, котрі представили аргентинський наряд, практичне і зручне пончо у кольорах прапора цієї країни і строкату спідницю з блузою, в яких зручно танцювати запальну чакареру.

Понад тридцять видів національних костюмів розрізняють на території Білорусі. Студенти Дар’я Філон і Євген Кстоплотов у зразках із тканими і вишитими елементами декору з Полісся виглядали неперевершено. Між іншим, виготовлення подібних костюмів часто потребує не одного місяця копіткої праці.
IMG_9056
Не менш різноманітні і наряди Болгарії. Шопський комплект приміряли Яна Ковальчук і Костянтин Карпухін. Цей костюм ще називають «білодрешний», адже його основна частина виготовлена з білої тканини.

Вдався гостям заходу і невеликий екскурс в Африку. Гвінейські наряди з натуральних тканин, в яких зручно гуляти в такому спекотному кліматі, прийшлися по фігурі Ганні Карлаш і Денисові Безпечному.

Яскравих фарб від сонячного Єгипту додали показу Ганна Бондар і Єлизавета Кушпель, вбравшись в образи «сучасних Клеопатр».

Далі на подіумі царювала Індія. Кольоровий відріз барвистої тканини завдовжки близько п’яти метрів – вишукане сарі – приміряла студентка Аліна Старожук. А компанію їй склав Микита Нікітчин, вбраний в елегантну курту.

Ви коли-небудь чули про корінний народ мінанг-кабау з індонезійського острова Суматра, де панують основи матріархату? Гостям поталанило побачити їх весільні наряди. Приміряти образ наречених випало студентам Анастасії Карякіній і Володимиру Мазепі.

IMG_9066
Від Посольства Республіки Ірак на шоу було представлено два чоловічі костюми. Традиційний арабський, що складається з білої довгої сорочки й арафактки, приміряв Владислав Чернишов. А побути в образі курда, вдягнувши брюки сервал, сорочку-стархани і підперезавшись унікальним триметровим паком пштени, вдалося Андрієві Корнійчуку.

Легка сукня косетек, камзол і пишно прикрашена шапка-борик, що становлять основу жіночого казахського одягу, чудово виглядали на Арині Сірій. А Владислав Гладиш, вбраний в очіпок і халат під назвою шапан, впевнено крокував по подіуму.

Камерун часто називають Африкою у мініатюрі через своє природне різноманіття, що стало основою не лише місцевого мистецтва і ремесел, але і втілилося у вигляді яскравих принтів на тканинах. Образи справжніх камерунських красунь приміряли Ганна Маслова й Анастасія Волковинська.

Жінки у Киргизстані традиційно вдягають поверх довгої білої сукні плаття-кафтан під назвою камзур. Після заміжжя голову киргизок прикрашає головний убір елечек. Саме в такому образі продефілювала Руслана Корнілова. А чоловічий комплект, що складається із традиційного халата з повстяними елементами й очіпка, чудово пасував Кирилові Андрощуку.

Вдягнути корейський ханбок, котрий шиють з яскравих однотонних тканин, декорованих золотою фольгою в техніці кім бак, поталанило Наталі Воронецькій і Назару Іванченку.
Ліванські абайя і шарваль ідеально виглядали на Марії Дячук й Олександрі Вашколупі. Особливу увагу публіки привернули головні убори моделей. Тангур – очіпок, котрий раніше був популярним подарунком нареченій від її обранця на весілля, і чоловіча шапочка тарбуш, що досі має велику популярність у країні кедрів.

Баджу курунг і баджу мелаю – саме так називаються комплекти одягу з колоритної Малайзії, котрі продемонстрували гостям чарівні Юлія Філіппова і Микита Бокатов.

Різноманіття фарб – ось що вирізняє костюм Молдови. Улюблені кольори жителів цієї країни – червоний, зелений, синій і білий. Усі ці яскраві тони були представлені в нарядах, котрі приміряли Соломія Яськів і Антон Усатюк.

Традиційно жінки в ОАЕ носять кольорові сукні, поверх яких вдягають напівпрозорі накидки, прикрашені кристалами чи перлинами. Часто за дорожнечею оздоблення і тканини можна визначити достаток чоловіка чи родичів дівчини. На нашому шоу образ східних красунь дістався Анастасії Князевій і Ганні Квашук.

Загадковий Пакистан був представлений двома традиційними жіночими костюмами, що складалися з довгого універсального шарфу-дупатта, туніки-курти і шароварів. Особливою родзинкою в одязі Віри Супрун й Анастасії Жаркової стала прикраса на голову мута-путе й усипані каменями сережки.

Дивовижна вишивка, чимось схожа з традиційною українською, на контрастних чорній і білій сукнях – особливість палестинських нарядів. Студентки Ірина Горбач й Аліна Болдирева познайомили гостей з костюмами цієї країни.

Чоловічий образ справжнього румуна складається з полотняної сорочки і білих брюк, обов’язковою його частиною є широкий шерстяний або шкіряний пояс і безрукавка з овечого хутра. А жіночий вирізняється незшитою спідницею на тонкому тканому поясі, розшита сорочка й оксамитовий жилет. Поміряти ці комплекти вдалося Юлії Стан і Максиму Лесику.

Особливо колоритний вигляд мала пара Юлія Возняк і Дмитро Семенець, котрі продемонстрували на подіумі костюми Судану. За традицією заміжня жінка в цій країні носить сукню тоб, котра одночасно покриває і тіло, й голову. Довгий відріз тканини з натурального шовку намотують довкола тіла і перекидають вище.

Дотримуючись традицій, прекрасна стать у Таджикистані носить сукні, сорочки, курти і шаровари вільного крою. Обов’язковим елементом образу є тюбетейка токі-калапуш з рослинним візерунком. Саме в таких продефілювали Катерина Манжар і Софія Біленко.
Яскравими барвами виблискувала на подіумі Туреччина. Жіночий наряд дивовижним головним убором і рясними прикрасами приміряла Ганна Вакарова. А гідну пару їй склав Дмитро Мельниченко.

У Туркменістані жінки у святкові дні не виходять з дому без прикрас, вага яких сягає часом більш ніж 30 кілограмів. Продемонструвала деякі з них випускниця ІМВ Аліса Лісова. А приміряти об’ємну шапку з овчини телпек і традиційний халат вдалося студентові Олександру Бушку.

Нібито із східних казок з’явилися на подіумі моделі, що завершували дефіле, Олександра Панасюк і Дмитро Мурашко. Представляючи костюми Узбекистану, вони подарували можливість гостям шоу на власні очі побачити взірці майстерності знаменитих узбецьких золотошвачок і майстринь у техніці вишивки бусинами.

Широкий резонанс, безліч задоволених гостей, великий інтерес ЗМІ у висвітленні події і приємні слова від представників дипломатичного корпусу і державних закладів, котрі дотепер приходять на адресу нашого проекту, надихають і радують. Це стимул для проведення нових добрих, патріотичних, пізнавальних та об’єднуючих проектів у сфері культурної дипломатії в Україні.

А всім нашим гостям і читачам ми бажаємо, щоб кожному випала можливість познайомитися з неповторними особливостями культури народів під час відвідин наших івентів і ваших подорожей світом!

Організатори заходів (OUTLOOK, ІМВ, БО «Фонд розвитку ІМВ») окремо хочуть відзначити відмінну роботу і висловити вдячність ведучим заходу Галині Тюфановій і Володимиру Бондаруку за створення святкового настрою, начальнику управління Департаменту патрульної поліції у м. Києві сержанту Юрію Зозулі за підтримку правопорядку. Величезне спасибі всім координаторам (особливо Мар’яні Скорук й Ангеліні Карякіній за роботу з моделями) і всім студентам, хто надав допомогу у проведенні івенту!