Фільм «Переломний момент: Війна за демократію в Україні» змагатиметься за «Оскар».

Документальна стрічка про Революцію Гідності та російську окупацію Криму і Донбасу, створена українським режисером Олесем Саніним та американським оскароносним документалістом Марком Харрісом, увійшла до лонг-листа претендентів на премію Американської кіноакадемії за найкращий документальний фільм.

Про це повідомляє Держкіно України на своїй сторінці У Фейсбук.

Нагадаємо, раніше стрічка про боротьбу українців за свободу здобула численні нагороди на кінофестивалях у США і Канаді. А в березні цього року “Переломний момент” вийшов в американський прокат. Фільм демонструвався в кінотеатрах Нью-Йорка, Чикаго, Лос-Анджелеса та інших міст. За підсумками цього прокату, фільм Олеся Саніна отримав 100% позитивний рейтинг за оцінками авторитетних кінокритиків, зібраних на популярному сайті Rotten Tomatoes.

Схвальні рецензії на “Переломний момент” написали провідні американські видання – New York Times, Los Angeles Times, Variety, Hollywood Reporter. ЗМІ підкреслюють актуальність українського досвіду для Америки після обрання Трампа і російського впливу на інформаційний простір:

“Фільм Марка Джонатана Харріса та Олеся Саніна пропонує яскраву і наочну документацію боротьби за демократію, що ще рік тому була б не такою важливою для американської аудиторії, як сьогодні – коли ми і самі зіткнулися з Кремлівським агітпропом і брехнею”, – пише The Village Voice.

“Переломний момент” – це погляд на війну і революцію в Україні очима простих учасників цих подій. Серед головних героїв – дитячий театральний режисер Андрій “Богема” Шараскін, лікар Всеволод Стеблюк, рабин Натан Хазін і інші учасники революції на Майдані і війни на сході України.

Фільм охоплює період 2013-2016 років. У фільмі зібрано кіносвідчення політичних, кримінальних, військових злочинів і терактів на території України. За час роботи над фільмом було записано 86 інтерв’ю з учасниками подій на Майдані і сході України і знято майже 600 годин робочого кіноматеріалу.

Українська прем’єра фільму на провідних телеканалах країни відбулася в лютому 2017 року, до річниці пам’яті Небесної сотні.

Марк Джонатан Харріс – номінант на Еммі, почесний професор Школи кінематографічних мистецтв Університету Південної Каліфорнії. Його фільм The Redwoods здобув Оскар за кращий короткометражний документальний фільм в 1968 році, а фільми The Long Way Home і Into the Arms of Strangers: Stories of the Kindertransport були нагороджені Оскарами за кращий повнометражний документальний фільм в 1997 і 2000 роках відповідно.

Олесь Санін – режисер художніх фільмів “Мамай” (2003) і “Поводир” (2014 року), що висувалися від України на премію Оскар як найкращий фільм іноземною мовою. Продюсер десятків документальних фільмів для Internews Network, Canal + та інших українських і світових телеканалів. Зараз працює над своєю третьою художньої стрічкою “ДовбушДжерело.

Стрічка охоплює період 2013-2016 років. У ньому зібрані кіносвідчення політичних, кримінальних, військових злочинів та терактів на території України. За час роботи було записано 86 інтерв’ю з учасниками подій на Майдані та сході України і зафільмовано майже 600 годин робочого кіноматеріалу.

«Оскар» — найпрестижніша нагорода в кінематографі США та щорічний приз із багатьма номінаціями. Вручається з 1929 року Американською академією кіномистецтва. Сам приз — позолочена статуетка, знана з 1939 року як «Оскар».

 

46625598_2269653113267064_7047282158611726336_n