На міжнародному Каннському кінофестивалі відбулась світова прем’єра четвертого повнометражного фільму українського режисера Сергія Лозниці “Донбас”.

Драма бере участь у конкурсній програмі фестивалю “Особливий погляд”, пише НBStyle.

Стрічку було знято у співпраці України, Німеччини, Нідерландів, Франції та Румунії за фінансової підтримки Держкіно.

У картині знялися як українські, так і російські актори, зокрема Тамара Яценко, Людмила Смородіна, Олеся Жураківська, Борис Каморзін, Торстен Мертен, Сергій Руськін, Петро Панчук, Ірина Плесняєва, Жанна Лубгане, Вадим Дубовський, Олександр Замураєв, Георгій Делієв, Ніна Антонова, Наталя Бузько, Сергій Колесов, Світлана Колесова, Сергій Сміян та інші.

Акторський склад фільму "Донбас" в Каннах

Акторський склад фільму “Донбас” в Каннах

У “Донбасі” Сергій Лозниця розповідає про події на сході України.

“У центрі уваги – люди, що змушені пристосовуватися до життя в умовах, коли розпадаються інститути влади, сімейні та професійні зв’язки, коли речі перестають називатися своїми іменами”, – пише про кінострічку компанія Артхаус Трафік, що стала копродюсером фільму.

У межах конкурсної програми “Особливий погляд”, в якій представлено Донбас, будуть показані 15 фільмів. Головою журі “Особливого погляду” цьогоріч став актор і режисер Бенісіо дель Торо. Лауреатів буде оголошено на церемонії закриття Каннського фестивалю, щовідбудеться 19 травня в Палаці фестивалів і конгресів.

В український прокат фільм Донбас має вийти у 2018 році.

Результати своєї творчості в Каннах Сергій Лозниця презентує не вперше. Раніше в рамках кінофестивалю були показані його фільми “Щастя моє” (2010), “Майдан” (2014) і “Лагідна” (2017).