19 червня у храмі Пресвятої Євхаристії Христина Береговська представить львів’янам книгу  «Страсті Христові» Василя Курилика.

У книзі представлена вершина релігійного мистецтва канадського художника українського походження Василя Курилика. Серія «Страсті Христові» складається із 160-ти робіт митця, які ілюструють вірш за віршем «Страждання, Смерть і Воскресіння Христа» за Євангелієм від Матея.

a_isusa_bychuvavshy_podav_na_rozpyatta

Початок  о 16:00 год.

Книгу публікують чотирма мовами — українською, англійською, французькою та іспанською.

Важливо зазначити, що видання «Страсті Христові» є першою книгою про мистецтво Курилика в Україні.

Мистецтвознавець Христина Береговська досліджує феномен Василя Курилика у світовому мистецтві. Це тема її докторської дисертації у Львівській національній академії мистецтв. Христина мріє упорядкувати частину творчої спадщини Курилика. У планах – ще одна книга про творчість всесвітньо відомого канадського художника українського походження

34728344_655265118146522_6364939334201638912_n

Василь Курилик (1927 – 1977) – канадський живописець українського походження. Член об’єднання українських мистців у Канаді, почесний доктор Віндзорського університету.

Навчався у  Манітобському університеті, коледжі Торонто та художній школі м. Сан-Міґель. З 1952–1959 рр. подорожу­вав Європою, відвідав Україну у 1970 р. та 1975 р. Від 1960 р. – учасник мистецьких виставок. Персональні – у Торонто (1960 р., двічі – 1970 р), Чернівцях (посмертна, 1994 р.).

Авторська техніка Курилика тяжіє до реалістичного відтворення.

Своїми творами Василь Курилик відкриває північноамериканцям вітчизну своїх батьків — Україну. Темі українських поселенців у Канаді присвятив 4000 робіт, що об’єднуються у 6 сюжетах. Широко знана його серія «Піонери». Добре відоме символічне полотно митця «Нуклеарна Мадонна», написане ще в дочорнобильську добу. Вершинними у творчості В.Курилика є серія «Страсті Христові» – це 160 акварелей і полотен, у котрих митець утілив ідею споконвічної боротьби добра і зла та ілюстрації до «Євангеліє».  Уся серія «Страсті Христові» зберігається у мистецькій галереї Нігара Фолс, в якій експонуються картини провідних художників світу .

Василь Курилик – автор та ілюстратор книг для дітей, оформив книгу «Лис Микита» І. Франка.

Його полотна зберігаються у Нью-Йорському музеї сучасного мистецтва, Монреальському музеї, Музеї мистецтва Національної галереї Канади, Національному музеї Т. Шевченка у Києві («Дух Шевченка витає над Канадою»).

Читайте також: ВАСИЛЬ КУРИЛИК. ЗНАНИЙ У СВІТІ І ДОСІ НЕ ВІДОМИЙ В УКРАЇНІ