Іноді за плечима відомого чоловіка стоїть та, яка могла б стати такою ж успішною або й досягти більшого успіху. Вона – той домашній та емоційний тил, у якому вся сила її знаменитого і такого зіркового мужа. А все тому, що вирішила бути спочатку дружиною та його вірною подругою, а ще натхненницею, мамою їхніх дітей, а вже тоді – можливо, бізнес-вумен, акторкою чи ще кимось.

 

Талант художника і розум музи

13

 

Гала і Далі познайомилися 1929 року в іспанському селищі і закохалися одне в одного з першого погляду. Байдуже, що Гала тоді була заміжня. Відтоді вона стала головною музою великого митця. Закохані жили в Парижі: геній творив, а його кохана шукала покупців, організовувала виставки його картин, промувала його творчість, контролювала фінанси, не перестаючи надихати до творчості, і навіть запустила лінію парфумів та посуду, брендовані його іменем.

«Я люблю Галу більше за матір, більше за батька, більше за Пікассо і навіть більше за гроші», – підписав одну зі своїх картин Сальвадор Далі. Він часто вередував, мало малював, підписував контракти, які потім відмовлявся виконувати. Гала зачиняла його у майстерні й не випускала, доки художник не закінчував замовлену роботу.

Їхню любов сучасники називали неординарною, а їх двох – божевільними, які завоювали світ. На одне із побачень, щоб вразити кохану жінку, Сальвадор порізав свою сорочку, виголив пахви, пофарбувавши їх синькою, натерся одеколоном із риб’ячим клеєм, тваринним калом і лавандою. А за вухо заклав квітку герані. Закоханий до божевілля Сальвадор Далі присвячував Галі чи не кожну свою картину, покірно слухав дружину, а після її смерті ізолював себе у замку Пуболь, який подарував коханій.

 

Дружина великого політика

14

 

Вінстон Черчілль та його дружина Клементина прожили разом 57 років. Вони познайомилися на лондонському балу, на якому майбутній чоловік так і не запросив привабливу дівчину до танцю. Він був харизматичним лідером, неповторним промовцем, але незграбним, грубуватим, в побуті розмовляв мало, багато курив, полюбляв поїсти, йому бракувало гарних манер, до того ж затято грав у казино.

Саме завдяки дружині Черчілль на людях поставав геніальним політиком, якого згодом назвуть великим британцем. Незважаючи на всі його недоліки, Клементина стала для пристрасного Вінстона ідеальною дружиною, яка підтримувала його у всьому. Вона займалася благодійністю, виступала зі зверненнями до англійських жінок, стала найкращим другом чоловіка, який ухвалював політичні рішення, порадившись з дружиною. Була чудовою мамою п’ятьох дітей, пережила втрату малолітньої доньки і допомогла чоловікові вийти з депресії.

Завжди скупий на слова, Вінстон Черчілль, коли минуло 40 років їхнього подружнього життя, написав в одному з листів до своєї дружини: «Мила, за всі роки, що ми разом, я багато разів ловив себе на думці, що надто сильно тебе люблю, так сильно, що здається, більше любити неможливо».

Коли Клементину Черчілль одного разу запитали про таємницю подружнього щастя, вона відповіла, що все просто – ніколи не змушуйте чоловіка погоджуватися з вами.

Після смерті чоловіка Клементина прожила ще 12 років, вона часто згадувала слова свого чоловіка – великого прем’єр-міністра, з його публічної промови, виголошеної перед країною під час Другої світової війни, де було: «Ніколи не здавайтеся….» Саме ці слова, зізнавалася жінка, й підтримували її після важкої втрати.

 

Успіх чоловіка – це успіх дружини

15

 

Нещодавно папараці упіймали в об’єктиви 47-літнього Х’ю Джекмана та його 60-літню дружину Дебору-Лі Феррнес під час романтичної відпустки на одному із затишних пляжів Сен-Барте. Подружжя насолоджувалося відпочинком з нагоди 20-ліття подружнього життя, замість влаштовувати пишні святкування.

Вони одружилися 1996 року, і те, що Дебора-Лі була на 13 років старша за коханого, не стало їм на заваді. Пара не змогла народити власних дітей, натомість усиновила хлопчика та дівчинку, і сьогодні Х’ю називає дружину найкращою мамою у світі.

Вона також свого часу закінчила театральну академію, встигла знятися в одному серіалі, але на тому кар’єра актриси закінчилася, зате її чоловік став справжньою зіркою телеекранів. Нині статус дружини відомого актора Дебора-Лі вважає своїм жіночим успіхом, адже головним у її житті є діти та чоловік.

 

Кохана музиканта

16

 

Відомий музикант та співак Стінг, проживши у шлюбі із Труді Стайлер 34 роки, сказав в одному з інтерв’ю, що ніколи б не подумав, що зможе обмежити свою пристрасть однією людиною. «Незрівнянно краще жити, якщо існує лише одна людина, яку ти любиш і яка любить тебе», – каже музикант. Подружжя виховує чотирьох дітей і виглядає сьогодні щасливішим, аніж будь коли.

Труді пережила в дитинстві страшну аварію, зі школи полюбила театр і навіть стала кіноакторкою, отримала роботу в улюбленому лондонському театрі. Але зустріла Стінга, який закохався в неї, залишивши дружину. Після цього почався етап непростих стосунків, Труді втратила роботу, народилася перша дитина. Кохана допомогла Стінгу пережити втрату батьків, а заразом і один з найскладніших періодів у його житті.

Стінг і Труді повінчалися в церкві через 10 років спільного життя, наречена їхала до церкви на білому коні, а її сукня була визнана однією з найкращих у світовій весільній історії. Кошти, які згодом було виручено за весільний одяг наречених від Версаче, пішли на порятунок джунглів Амазонки.

Дружина Стінга – взірцева, любляча мама, вона щодня практикує аштанга-йогу, до якої привчила свого чоловіка та багатьох зірок. Вона випустила свої диски зі спеціальними вправами і давно покинула кар’єру актриси.

За словами її зіркового чоловіка, шлюб – це спільна подорож, довга розмова. «Не таємниця, що нам просто пощастило. І ми насправді любимо одне одного. Я не знаю, як нам вдається зберігати близькість, але це факт. Найбільше горджуся тим, що Труді подарувала нам прекрасних дітей. І ми вже маємо внуків. Ми дуже щасливі». А ще Стінг каже, що розумний чоловік завжди слухає свою жінку, та додає: «І я – розумний».

 

Бути разом і поруч

17

 

Джада Пінкетт – дружина Вілла Сміта. До того ж вона – актриса, продюсер і режисер. А ще мама двох дітей. Вона також озвучила бегемотиху Глорію в анімаційних фільмах «Мадагаскар». Уся їхня сім’я – творча, адже діти є повноправними партнерами у роботі над кінофільмами, телешоу та різними телепрограмами. Джада займається благодійністю, працює з особами, які стали жертвами торговців людьми, залучаючи до такої праці своїх дітей. Каже, що це дуже допомагає втримувати баланс між популярністю, публічною професією і реальним життям.

Вважає, що в їхньому з Віллом шлюбі немає негативних сторін, жодної. І благословляє той день, коли зустріла свого чоловіка, прекрасного партнера, який носить її на руках і обожнює їхніх дітей.

Незважаючи на постійні плітки про їхнє подружнє життя, Джада зізнається, що з віком стала мудрішою, завдяки чоловікові. І навчилася отримувати задоволення від того, що може поділитися Віллом з усім світом, адже він стільки світла і радості дарує іншим.

Каже, що чоловік навчив її бути веселою і простіше ставитися до життя. І поруч з ним Джада відчуває себе значимою, духовнішою, так, ніби її переповнює енергія і вона виростає.

За словами дружини Вілла Сміта, шлюб схожий на подорож, у якій треба бути сильною. Треба над цим працювати і довіряти тому, хто з тобою поруч.