У Львові в рамках фотопроекту “Дзеркало душі” сфотографували літніх дітей з дітьми. Згодом усі портрети продадуть з благодійного аукціону, а зібрані гроші підуть на потреби геріатричного пансіонату.

30 березня у Львові відбудеться благодійна виставка-аукціон «Дзеркало душі». Того вечора з молотка піде близько трьох десятків унікальних портретів літніх людей із немовлятами на руках, повідомляють на сторінці заходу у Фейсбук.

Усі бабусі та дідусі, які взяли участь у фотопроекті, самотні. Вони живуть у Львівському геріатричному пансіонаті (вул. Медової Печери, 71). У кожного із них – свій шлях, своя доля, своє майбутнє.

Гасло фотопроекту «Дзеркало душі»: «Шануй старість – бо це твоє майбутнє». Організатори закликають усіх небайдужих людей допомогти стареньким відчути підтримку покоління, яке вони виростили! На аукціоні будуть акумульовані кошти на закупівлю нового обладнання для прально-дезінфекційної зони геріатричного пансіонату.

Автор фотопроекту «Дзеркало душі» – львівський фотограф, портретист Вікторія Істоміна. Учасниця багатьох конкурсів, виставок та майстер-класів. Фотокореспондент і людина, яка постійно у пошуках нових облич та історій.

«Відвідавши Львівський геріатричний пансіонат, ми зрозуміли, що літні люди – вразливі, як діти, – розповідає Вікторія Істоміна. – Вони часто плачуть і скаржаться. Життя зробило їх беззахисними… Найнеобхіднішим для цих бабусь та дідусів є щирі емоції та звичайна людська увага. Це й наштовхнуло на ідею створити проект «Дзеркало душі». Від народження до старості – лише одна знимка… Дитинка, навіть не рідна, на руках у літньої людини – як промінчик сонечка. І коли ці обоє опиняються перед об’єктивом камери, то чітко видно, які вони беззахисні: одні – перед майбутнім, інші – перед минулим… Тож і одні, і інші потребують того ж – нашої турботи».

Літнім людям, які взяли участь в унікальному фотопроекті Вікторії Істоміної, – від 72 до 93 років. А майже всім немовлятам – до рочку. Одній дитинці, яка стала моделлю, – усього-на-всього півтора місяця.

Ціль проекту «Дзеркало душі» – нагадати людям про моральні цінності, які суспільство починає нівелювати: людяність, милосердя, співчуття, взаєморозуміння…

Старість чекає кожного із нас. Тому важливо пам’ятати про те покоління, яке нас виховало та дало життя. Батьки, рідні чи просто пересічні жителі твого міста – усі заслуговують на повагу та ввічливість.

Виставка-аукціон відбудеться 30 березня в ресторані “Ратуша” (пл. Ринок, 1). Початок – о 19:00.