Ну от давайте чесно зізнаємося. Хто з нас без гріха? Хто бодай раз не лазив у телефон чи в інший ґаджет свого коханого, будь він зовсім ще свіжим бойфрендом чи вже законним кілька років чоловіком? Керуючись нічим іншим, як бажанням полоскотати собі нерви. І отримуючи в нагороду те, про що нам мами казали, може, і з інших приводів: «Кто іщєт, тот всігда найдьот»?

3

Фотка незнайомої (чи знайомої, що гірше) тьолочки у неоднозначних позах. СМС про «котік-скучаю» чи там про «думаю про тебе». А то і взагалі прямі питання про час зустрічі і їхні спільні селфі. І от ми вже стоїмо, кров охолола і зразу закипіла, в голові повний мікс ненависті до нього, жалю до себе і питання «що ж тепер буде». А головне – вибір: сказати все йому, що ти про нього знаєш, прямо вже (і цим спалити себе, що лізла в телефон) і все закінчити, чи зціпити зуби і терпіти, живучи далі. В першому випадку – воно канєшно дуже спокусливо, і ще би супницю фарфорову йому на голову надіти (у бабусь наших в сервантах такі водилися), і гримнути половником, яким ще вчора для нього черпала соус бешамель. Але ясно що, скоріш за все, безповоротно. А якщо не безповоротно, то цей гад спершу буде пробувати трохи виправдатися, але тут же оговтається і перейде в наступ: що ж ти, падлюка, приватність мою порушуєш, лазиш у мої особисті речі?! Ні, нема тепер тобі довіри – зруйнувала ти наші стосунки, сама у всьому винна! Всі плачуть і завіса. Другий випадок – для більш холоднокровних і для тих, хто розуміє, задля чого терпить. (Варіант терпіти заради того, «що ж люди скажуть», чи «бо ми ж така сім’я», чи «зато який-не-який у дітей є батько» – галімі варіанти). Терпіти можна, якщо ти його справді любиш і думаєш, що це він з переляку скаче в гречку. Ну, так би я терпіла тижні два, і якщо би нічо не змінилося, перейшла би до варіанту зі супницею на голові. Бо ж якщо ти мене так любиш і тобі просто треба різноманіття, що ж ти мені про це не скажеш? Запросили би яку-небудь твою мері-попінс в гості, а то б і професіоналку викликали. (І професіонала – для гендерної рівності, хе-хе). Терпіти довго можна головно заради двох речей: заради вигоди і заради помсти.

6

Коли я взнала, що мій коханий мало того, що не розійшовся зі своєю колишньою, так ще й жваво з нею обговорює день і час, коли він від мене позбудеться, і вона шле йому мої перекреслені червоним фломастером портрети поперемінно з фотками своєї піськи, я задумалась. Просто піти і траснути дверима можна. Але за умови, що дверима я буду траскати по його хребту в районі шийного відділу. Істеричкою лишитися в його й не так уже добрій про мене пам’яті мені не хотілося. Тому я просто намітила практичну ціль і стала методично її добиватися. Коли тобі не страшно втратити людину (вона і так для тебе втрачена) – стає дуже легко просити в неї того, чого раніше просити встидалася. Ну бо там гроші його економила, фантазуючи про ваш спільний сімейний бюджет, силу молодечу і сама все тягала, надихаючись пабліками феміністок. Не хотіла здаватися захланною і меркантильною, бо ж ти «не така як всі». Але тепер от шо – взяли і приїхали. Героїня книжки, над якою я зараз працюю, за кожну образу збоку свого коханого просто бере собі з сейфа гроші. Він ніколи не питає, де вони, бо не рахує, але якби і спитав, вона би прикинулась шлангом. Уже геть сміючись із прислів’я про те, що чим більше чоловік інвестував у жінку, тим важче йому її відпустити, вона спокійно (ну ок, не зовсім спокійно, їй все-таки його шкода, але здоровий глузд і думка про те, що і так все спустить на шмар і оргії, допомагають) бере в нього гроші на покупку нерухомості і авто… Сильно в подробицях розказувати не буду – щоби вам цікаво було книжку читати. Єдине, чого вона не робить, та моя героїня – не показує своїх страждань. Бо нема нічого простішого для мужика, ніж пошторити слабку, вразливу, заплакану жінку. Всі хочуть успішних і таких, яких хочуть всі. Плакати можна тільки тоді, коли це награна маніпуляція, і за те, щоб ти заткнулася (в публічному місці там, хе-хе), він готовий виконати твою вимогу…

4

Коротше, дівчата, ви мене зрозуміли: будь-яку ситуацію треба викручувати так, щоби була для вас вигідною. Звісно ж, ця мікроінструкція не для тих, у кого справжня близькість і любов. Бо з тими, в кого воно справжнє, ситуацій зради на нічку (та ще й тривалої в часі) не буває. Кажу вам це з висоти двох шлюбів і незліченної кількості стосунків. Думайте про себе, дівчата. Про дітей. Про те, що себе треба любити і берегти. Тоді й інші підтягнуться.

Ірена Карпа