Євросоюз вважає, що ситуація з українським режисером Олегом Сенцовим, який відбуває 20-річний тюремний строк у Росії, є порушенням міжнародного права та стандартів правосуддя.

Про це йдеться в заяві речниці Європейської служби зовнішніх зв’язків Майї Косьянчич, пише ВВС Україна.

У заяві  говориться, що Олег Сенцов показав “неймовірну мужність, рішучість і самовідданість під час свого 145-денного голодування».

У ЄС твердять, що здоров’я режисера зараз погіршилося до критичного рівня.

“Відмовляючись забезпечити його належним лікуванням у медичній установі, органи влади Російської Федерації порушили його права як людини, а також свої зобов’язання щодо прав людини відповідно до міжнародного права, а саме – тимчасовий припис Європейського суду з прав людини від 25 липня”.

Євросоюз висловив солідарність з Олегом Сенцовим і “очікує його негайного звільнення разом з усіма незаконно затриманими українськими громадянами в Росії та на Кримському півострові”.

Нагадаємо, український режисер Олег Сенцов, який відбуває покарання в російській в’язниці, припинив голодування 6 жовтня. Про це він написав у заяві, яку передав через свого адвоката Дмитра Дінзе,

“У зв’язку з критичним станом мого здоров’я, а також патологічними змінами у внутрішніх органах, найближчим часом до мене заплановано застосування примусового харчування. Моя думка при цьому вже не враховується. Нібито я вже не в змозі адекватно оцінювати рівень здоров’я і небезпеку, що йому загрожує. Насильницьке годування проводитиметься в рамках реанімаційних заходів з порятунку життя пацієнта. У цих умовах я змушений припинити своє голодування з завтрашнього дня, тобто з 6.10.18 року”, – йдеться в заяві.

“Я вдячний всім, хто підтримував мене, і прошу вибачення у тих, кого я підвів…”, – написав Сенцов.