8Слухала я отакі риторичні розважання свого коханого про його колишню і чесала казанок: н-да, не тих речей нас навчали, феміністки. Якби мені не було так боляче на той момент, було би справді смішно. Чи навпаки – якби не було смішно, було б боляче.

Бо просто перед тим мені подруга переповіла підслухану розмову двох п’яних вуйків у ресторані:

– Ну та бо шо? Бо жінці не вольно працювати. Най собі дома сидит, дітей глядит. А коханка – то йо, то має бути дєвушка роботяща, реалізована!

Ну, слава Богу, подумала подруга, вуйки хоч слово таке вивчили – «реалізована». Надіюся лишень, шо тому пузатому красавцю та його роботяща коханка не видаровувала коштовних подарунків лише за милість зайнятися з нею кіль10кахвилинним коханням. А тоді щодуху бігти додому на котлєти й пироги від «нереалізованої». Почісуючи по дорозі пузо і вдоволено міркуючи над тим, що справжній чоловік нині на вагу золота, а такого мачо, як він, ще пошукати треба.

 Колишня мого коханого років зо десять спокійно й комфортно гламурилася, працюючи максимум «для годиться», аби хоч на трохи здиміти з його очей. При тому, як і будь-яка баба, в якої нема своїх проблем, лізла в його життя: ревнощі, допити, знущання з його підлеглих на правах «барині». А коли йому то все набридло і він її нагнав, цілий рік плакала, як вона його любить і що без нього пропаде. Спрацювало – взяв назад. Так що, дівки, коли є раптом серед наших читачок хто у подібній ситуації – мотайте на вус.

Хоча я чесно не знаю, як такі жінки живуть і як дають собі сенсу, будучи просто обгорткою. Бо ця баба навіть готувати їсти не вміла. Читала тільки «Вог» і дивилася лише «Дом-2». А книжки старі наказала якось була винести, бо вони їй – увага – смерділи. Тож це навіть не випадок домогосподарки. Якщо вішалку для одягу з періодичними функціями прибирання не вважати предметом, корисним у господарстві.

11Домогосподарок є за що поважати і є за що їм поспівчувати – робота з догляду за дітьми й господарством, якщо в тебе немає служниць, насправді пекельна. Та ще й чоловікам, якщо вірити статистиці, такі жінки стають нецікавими передусім, і вон12и починають шукати собі на стороні чогось «свіженького».

Мішель Вельбек в останній своїй книжці навіть термін спеціальний вигадав – «femme pot-au-feu» – щось типу «жінка-зупа», де зупа ця проста як двері. З капустою, свининою і картоплею. Це про жінок, що роблять добровільний вибір відмови від кар’єри і занурюються в хатнє господарство. Хочете страшну правду? З цим самим бойфрендом я готова була перетворитися саме на таку-от бабу – що забезпечує неперевершену їжу, естетський комфорт і цікаві розмови. Жах у тому, що всі мої творчі потоки спокійно собі спали і я могла би прожити так до старості, якби обставини не склалися іншим чином. Тепер я чую від нього періодично одне: «Ех, Карпа, все-таки помирати я приповзу до тебе». Ага, пасіба, коханий. Можна ще живцем поспілкуємося?

Я добре знаю, що я його найкращий друг. І ніколи не ставлю питань про цю от повернуту собачку-колишню. Це просто було би нечесно. Не ті вагові категорії. Це коли в тебе є весь світ і спостереження за ним, а в когось лише очікування нового споживання й самовираження через статус-символи. Не дай Бог, ще присниться.

Ще одна моя подруга підслухала іншу розмову. Двох відомих братів-бізнесменів, завидних женихів. Їх якраз покинула губаста-цицькаста дівуля, що принесла була папку з документами і криками «срочьно!» Вони довго сперечалися про те, чи може бути жінка з такими накачаними губами ще й жінкою з прокачаним мозком і наскільки вона хороший спеціаліст. Відтак дійшли висновку, що років сто тому, коли бабам не можна було ні вчитися, ні працювати, вони б і сперечатися не стали за таке. Оно як бідненьким живеться тяжко у наш час.

Друг шефа моєї найліпшої подруги, косячи око в її бік, казав тому шефу: «Умниє – ето дорого! Тєбє такіє нє нужни! Бері дуру». Це було без контексту високої кваліфікації моєї подруги. Тут їм просто було страшно запропонувати їй щось, для чого вона б була overeducated. Тому шукали виходи, як не втратити її як спеціаліста, як зайки.

Причина вигідності «дури» глобально в іншому. Простодура в стосунках з багатим мужиком погодиться на сумочку і брязкальця, аби хвалитися перед подружками (у тієї колишньої цілий клуб по інтересах такий був з її тьолочками), а розумна захоче спільний бізнес завернути. І так чи так, витягне з сердеги бабло, та ще й раптом хвостиком махне і здиміє.

Розумна жінка просто 13собі багатому чоловікові не на руку. На руку хіба що розумному – він викрутить вигоду з їх партнерства. Щоби вистачило в майбутньому і на сумочки, і на брязкальця, і на подальші сміливі проекти.

Висновок? А біс його знає. Робити треба те, що буде в кайф. Що принесе розвиток, новий досвід і поможе не втратити себе. А мужики – вони підтягнуться. Знаєте, скільки їх на світі є мільярдів? Отож-бо.