У понеділок, 1 травня, в Україні і ще більше ніж сотні країнах відзначають День праці.

До 1 травня пошукова система Google підготувала дудл, що демонструє суть свята.
На зображенні на ніжно-блакитному тлі показано всілякі робочі інструменти: відро, лопата, каска, пробірка, миска і віночок, рулетка і шурупи, захисні рукавички і багато іншого. Сам напис Google створено із дроту, шестерінки, зігнутої труби, стетоскопа і черевиків.
Історія Дня праці 1 травня
Усе розпочалося 1 травня 1886 року в Чикаго зі страйку американських робітників. Вони вимагали нормований робочий день у 8 годин. Така ініціатива американського робітничого класу закінчилася кривавим побоїщем із поліцейськими.
У липні 1889 року на Паризькому конгресі II Інтернаціоналу 1 травня був визнаний днем щорічних демонстрацій на честь робітників Чикаго.
Уже через рік після цього День міжнародної солідарності трудящих масово відзначили в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччині, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції та інших країнах. Саме через історію початку свята він асоціюється з революцією і класовою боротьбою.
У СРСР Першотравень на державному рівні святкували аж до 1 травня 1990 року. У 1992 році Міжнародний день солідарності трудящих перейменували у свято Весни і Праці.
Джерело: ua.korrespondent.net