У День всіх закоханих більшість людей зосереджена на романтиці, приємних дрібничках та подарунках.

BOOM plus TV пропонує трохи абстрагуватися від любовної ейфорії і дізнатися дещо нове і невідоме про День святого Валентина.

Чи знаєте ви що:

1. Священик Валентин – один з перших християнських проповідників. Він таємно вінчав військових, яким римський імператор Юлій Клавдій ІІ забороняв одружуватися. Тому що армія відчувала нестачу солдатів, а це заважало войовничому імператору втілити в життя свої плани. Валентин не послухав імператора і продовжував весільні церемонії для закоханих, за що був взятий під варту, а згодом і страчений 14 лютого.

Святий Валентин

2. Автором першої валентинки був французький герцог Карл Орлеанський, який в 1415 році сидів у в’язниці, в одиночній камері. Саме там він вирішив боротися з нудьгою, пишучи любовні послання дружині. Записка-валентинка досі зберігається у Британському музеї.

3. Найдорожча валентинка була зроблена на замовлення Аристотеля Онассіса і складалася вона з чистого золота, смарагдів і діамантів. Упаковка подарунка була не менш розкішною – Онассіс велів загорнути валентинку в норкову шубу. Так грецький мільярдер висловив свої почуття до коханої – оперної діви Марії Каллас. Вартість валентинки становила приблизно 300 000 доларів за цінами 60-х років ХХ століття.

найдорожча валентинка

 

4. Найбільш всеохопна валентинка була створена на пішохідному переході в Ченду в Китаї. Це зізнання у коханні було адресовано всім жителям міста, а їх небагато-немало – 14 мільйонів, не рахуючи туристів.

5. Кількість троянд, які ви даруєте коханій людині в День святого Валентина, також має особливе значення. У Тайвані чоловіки висловлюють свої почуття тільки за допомогою троянд. Одна троянда означає знак уваги і привітання, дві троянди означають вибачення, 12 троянд – освідчення, 36 троянд – визнання істинної любові, а сто троянд – пропозиція руки і серця.

троянди

6. Саме в День святого Валентина відбувається найбільше пропозицій руки і серця.

пропозиція руки і серця

 

7. У Саудівській Аравії святкування Дня закоханих знаходиться під суворою забороною, оскільки це пропагує сексуальну розбещеність. А за його святкування накладаються великі штрафи.

8. У Кореї люди без пари, які не отримали подарунка на День святого Валентина, йдуть до ресторану для одиноких і їдять там чорну локшину, щоб оплакати свою самотність.

9. У Голландії в цей день жінка може підійти до вподобаного чоловіка і запропонувати взяти її за дружину. Якщо чоловік відмовляє, то він повинен подарувати їй натомість шовкову сукню. А в Канаді за відмову своїй дівчині чоловікові можуть виписати штраф або посадити за ґрати.

10. Мощі покровителя закоханих святого Валентина вже три століття поспіль зберігаються в церкві Різдва Пресвятої Богородиці в Самборі на Львівщині.

Мощі святого Валентина в церкві Різдва Пресвятої Богородиці в Самборі (Львівська область)

Мощі святого Валентина в церкві Різдва Пресвятої Богородиці в Самборі (Львівська область)

Автентичність реліквії нібито підтверджує документ Папи Римського від 1759 року. Як зазначає о. Богдан Добрянський з парафії у Самборі, святий Валентин був покровителем Перемисько-Самбірської єпархії. Тисячі людей щороку приїжджають до Самбора, щоб у церкві Різдва Пресвятої Богородиці з такою молитвою звернутися до покровителя всіх закоханих Святого Валентина.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці в Самборі (Львівська область)

Церква Різдва Пресвятої Богородиці в Самборі (Львівська область)