Вже одинадцятий рік поспіль світ відзначає День поширення інформації про аутизм. Цей день було встановлено 18 грудня 2007 р. Генеральною Асамблеєю ООН.

Аутизм – це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.

Аутизм впливає на кожну людину по-різному, і може варіюватися від дуже легкої до дуже важкої форми прояву. Люди з аутизмом хочуть спілкуватися, проте часто не знають як.

Розлади аутистичного спектру починаються у дитинстві, проте зберігаються у підлітковому і дорослому віці. У більшості випадків ці стани проявляються у перші 5 років життя.

Діагностувати ризик розвитку аутизму можна вже в 1,5 річному віці дитини за допомогою спеціального скринінгового тесту.

Люди з аутизмом можуть бути надзвичайно обдарованими, проте їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чомусь дуже простому.

Широкому загалу ця хвороба стала відомою завдяки фільму 1988 року “Людина дощу” з Томом Крузом та Дастіном Хофманом у головних ролях, що розповідає про двох братів, з яких один був аутистом.

У більшості людей після його перегляду ця хвороба викликає навіть певну симпатію, розповідаючи про розвинуті, майже геніальні логічні здібності цього аутиста.

Довідково:

1 із 88 дітей має аутизм. При ранньому втручанні та корекційних заходах дитина може бути повністю адаптована до соціального життя.

На 30% зростає кожного року кількість дітей з діагнозом аутизм в Україні.

У 1,5 річному віці дитині можна провести скринінг за спеціальним тестом.

У 4 рази частіше у хлопчиків, ніж у дівчаток, діагностується аутизм.

Відомі геніальні аутисти

Кім Пік – прототип героя відомого фільму «Людина дощу» – визнаний геній з синдромом Савант.

Тім Бартон – американський кінорежисер, мультиплікатор, письменник, відомий ексцентрик та естет.

Темпл Гранден (народилася в 1947 році) – доктор філософії, професор, письменниця, автор книги “Переклад з мови тварин”.

Крістофер Тейлор – аутист з Англії. Він примудрився досконало вивчити 30 мов,… читаючи іноземні газети в місцевому пабі!

Енді Ворхол – знаментий поп-арт митець.

Ден Авкройд – американо-канадський актор, режисер, сценарист, комік.

Моцарт – австрійський композитор, який визнаний науковцями одним із найгеніальніших музикантів в історії людства.