Запорука гарного здоров’я і довголіття – це регулярне, раціональне та збалансоване харчування. Поживні речовини, якими збагачені ті чи інші продукти, можуть бути як джерелом життєвих сил, так і навпаки. Все залежить від системи харчування. Сам собою набір здорових продуктів не є гарантом засвоєння всіх корисних мікроелементів та гарного самопочуття в цілому. Дуже важливо правильно поєднувати продукти, що принесе користь вашому організму та убезпечить вас від не вельми приємних наслідків.

 

Нагадаємо, які поєднання продуктів є шкідливими і можуть спровокувати хворобливі відчуття.

Почнемо з основного. Продукти харчування поділяються на такі види:

  1. Білкові речовини. До них належать м’ясо, риба, яйця, боби, горіхи тощо. Для їх «переробки» потрібне кисле середовище.

 

  1. Вуглеводи – містяться в цукрі, картоплі, хлібі… Ці продукти перетравлюються в лужному середовищі.

 

  1. Овочі, фрукти, зелень, ягоди та сухе вино. Ці, так звані «живі» продукти, крім своєї надзвичайної поживної цінності, сприяють кращому засвоєнню їжі.

 

  1. Жири – рослинні олії і тваринні жири.

 

Дуже важливою є правильна послідовність вживання їжі. Починати прийом продуктів слід з тих, що швидко засвоюються, поступово переходячи до страв, перетравлення яких займає більше часу та є складнішим для нашого організму. Це допоможе позбутися важкості у шлунку та запобігти утворенню «заторів» у кишківнику. Також зауважте, що твердіша їжа, то важче її перетравлювати.

 

А деякі поєднання продуктів дуже шкодять людському організму, тому радимо викреслити їх з вашого життя взагалі.

Такий популярний сніданок, як кава з тостом з маслом та варенням, є запорукою гарного ранкового настрою ледь не третини населення. А ось корисного в такій комбінації дуже мало, адже кофеїн перешкоджає засвоєнню корисних речовин з вашого сніданку, зокрема кальцію.

Фрукти. Самі по собі такі обожнювані всіма фрукти дуже багаті на необхідні мікроелементи та поживні речовини. Проблема в тому, як їх споживати. Ми звикли подавати фрукти як десерт, після поживних страв на святковому столі, і навіть не здогадуємося, що це не тільки не приносить користі, а й перевантажує наш організм – через велику кількість з’їденого шлунок працює повільніше, а отже, черга перетравлення фруктів настане приблизно через півгодини після їх споживання. А вони починають гнити в нашому шлунку вже через 15 хвилин після потрапляння туди. Не найприємніше усвідомлення і не найкращий вплив на організм, чи не так? Отож радимо спершу подавати до столу фрукти, а потім решту страв, а не навпаки.

 

Молоко та огірки/оселедець. Класика жанру J Таке поєднання продуктів викликає різні реакції в організмі людини: у когось – лише бродіння, а в когось і отруєння через те, що солоне окисляє молоко, яке, своєю чергою, починає швидко згортатися.

 

Кавун і щось солоне. Ніколи не смакуйте кавун разом із соліннями. Таке поєднання шкодить не стільки шлунку, скільки вашому зовнішньому вигляду – ця суміш зробить ваше обличчя набряклим через те, що рідина накопичиться і надовго затримається в організмі, бо солі утруднюють її виведення.

 

Пиво та арахіс. Таке поєднання дуже полюбляє молодь. Не в останню чергу цьому сприяє і реклама. Будучи представником не горіхових, а бобових, арахіс є важким продуктом для організму, а алкоголь до того ж нейтралізує всі його корисні властивості.

 

Кола і алкоголь. Улюблене поєднання барменів та основа багатьох коктейлів – одна з найзгубніших комбінацій.  Сама собою кола не корисна і важка для організму, алкоголь же тільки посилює цю згубну дію. Крім того, таке поєднання сприяє швидкому сп’янінню і важкому похміллю.