– Ой, та що вам, бабам, крім сексу й матеріального забезпечення треба! – підслухала нещодавно розмову одного товстопузого мачо з іншим моя знайома.

3

Мачо українського розливу – то окрема тема. В них, в принципі, судьба тяжола, бо в бойовиках супергерої до своїх жінок ставляться по-одному, а в житті сусід, тато і вуйко роблять по-іншому. Який рольовий приклад вибрати майбутньому чоловікові, спробуй розберися. А тут ще й ці нахаби жіночої статі почали наступати: одним давай їхні права і свободи, іншим – шуби і брильянти. Де тут правда, де стабільність?! Ну і, якщо на то пішло, де гарантія, якщо дати їй можливість, як то вона каже, розвиватися (а по-нормальному: працювати і приносити до хати гроші, бо шо ж то тіки я один гарую?), що вона не вилізе на голову і не зробить мене підкаблучником?!

(Я от недавно думала про всіх слабкуватих чоловіків, яких, для різноманітності, підкидало мені життя. Неправильно називати таких підкаблучниками – я ж здебільшого ходжу в кедах…))

5

Так-от, переживає мачо. Ця фурія почне робити кар’єру. Почне заробляти гроші. Чого доброго, полетить на шопінг у Мілан чи в кофі-шов у Амстердам, мене з собою не взявши, а з подругами, тим ще стервом. І що вони там будуть робити?! Е нєєє, думає мачо-чмо. Сиди тут. Моя. Всьо. Осьо тобі гроші, які я заробив, і не вий, що шуба з кроля, а не з норки. Осьо тобі мій секс. Ну, який не який, а секс, і дякуй Богові, що я у тебе є такий, бо скільки твоїх отих кар’єристок сидять у дівках, та ще й без дітей?!

Ну, так. Ще й діти. До речі, явно предмет чоловічої заздрості, якби ми з ними, чоловіками, раптом влаштували конкурс «хто більше встигне». Отже, середньостатистична здорова українська жінка нашого з вами покоління мало чим відрізняється від наших мам. Вона дивиться за собою (чим більше фінансів, тим ефективніший догляд і більше краси, чув, коханий?), вона заробляє гроші, вона займається хатнім господарством і готуванням смачних буденних вечер і неймовірних святкових, вона займається дітьми, їхніми підручниками, уроками, лікарями, збалансованим харчуванням, гуртками і – так, бінго! – пошуками няні, щоби змогти бути одночасно у п’яти місцях. Ну і що, дорогий пузатий мачо, де тут твоя здобич у печеру? Мамонта мож не тягти, хоча б на няню грошей дай і деколи виведи в нормальний ресторан повечеряти. І так, не даруй одну й ту ж саму книжку другий раз і не купуй мені путівку на відпочинок у дні, коли в мене найбільше ділових зустрічей, добре? Дякую.

Незручна така баба, еге ж? А має ж бути зручна. Як диван коло телевізора. Як гальба для пива під футбол. Тільки щось безплатно ніхто не ведеться котлети смажити і бути при цьому Анджеліною Джолі. Ну що ж, зітхає мен, значить, осьо тобі гроші. Шо? Зітхаєш, нервова, шаришся по соцмережах у вільні хвилі? А, ну так, мужики казали, що це від недостачі сексу в організмі. То на тобі три чарівні палички, моя прекрасна феє… Бо головне для мужика шо? Правильно, запхати свою бабу у формулу, винайдену іншими мужиками. Ця, про секс і забезпечення, трошечки деривувала від основної «всі мужики – козли». Хоча за секс ми, канєшно, вдячні. Бо є ще категорія мужиків, які твердо вірять: його гроші у твоїй кишені – це все одно що натхненний секс. Я її оплатив, значить я її виграв. Знали ми й таких. Так собі видовище.

6

Ну і, звичайно, є ще й категорія жінок, яка живе, підживлюючи цю легенду. Хоча ті з нас, хто живе заради «забезпечення», здебільшого радо відмовляться від так званого сексу з її «коханим» папіком. Інстинкт самозбереження ніхто не скасовував.

То ж яка вона тоді, ідеальна баба? І що їй від мужика, в принципі, треба? Забезпечення, свободи, підтримки, розуміння, пристрасті чи щоби дав спокій? Потрібне підкреслити, бо на різних етапах життя нам від чоловіків потрібні зовсім інші речі. Це нормально. Чоловіки, як не дивно, теж змінюються, хоча не так сильно, як ми. Немає в них такої гнучкості, тому й вигадують собі кліше і формули. А ми можемо просто цими формулами маніпулювати, з них сміятися і чесати за вушком того, хто чесно вважає, наче він нас, бідний герой, так щедро «забезпечує». І якщо не пощастило на даному етапі з тим, із ким хочеться літати, мандрувати, сміятися і плакати, хто розуміє й любить, а не тільки «грає й забезпечує», то ми самі себе дозабезпечимо усім, чим треба – через книги, через друзів, через улюблену роботу, через нові почуттєві горизонти. Бо, як відомо, людей на світі 7 мільярдів і половина з них – чоловіки.

Ірена Карпа