Один з головних б’юті-трендів останніх років – антивікова стоматологія. Лікарі омолоджують зовнішність, працюючи з положенням, формою, розміром зубів.

У Японії бум «yaeba teeth». Пацієнти просять зробити їм «неправильні» зуби, коли з рівного ряду випинаються бокові різці, або коли зуби скупчені та налізають один на одного. У дивного тренду просте пояснення: у моді юність, а скупчені зуби властиві зовсім молодим. Щоб виглядати молодшими, люди готові платити.

У прогресивних стоматологів є безліч інших, більш витончених способів омолоджувати обличчя. Один з найпростіших – подовжити передні різці. У молодих дівчат край передніх зубів при ледь розімкнутих губах помітний на 2-4 мм. З віком тканини опускаються, верхні зуби ховаються. Варто лише додати їм пару міліметрів довжини, як у топ-моделі Емілі Ді Донато або акторки Одрі Тоту, – і обличчя видаватиметься молодшим.

Звіком висота прикусу знижується від бруксизму (скреготання зубами уві сні), кленчінгу (нервового стискання зубів), захоплення соковими дієтами, які пом’якшують емаль. Тоді нижня щелепа «тікає» назад, вимальовується подвійне підборіддя, лице «пливе». Варто підняти висоту прикусу – і зовнішність зміниться. Мирослава Дрогомирецька однією з перших в Україні спробувала цей спосіб на собі. Відтоді минуло близько десяти років, а результат і досі блискучий. Голлівудські стоматологи називають це «підтяжкою усмішки».

Сьогодні лікарі навчились розгладжувати носогубні складки, які залежать від багатьох факторів: позиції нижньої щелепи, тонусу м’язів, положення під’язичної кістки та язика. Складки часто з’являються від того, що щелепні суглоби працюють неправильно. Тоді допомагає спліт-терапія. Лікар призначає нічні капи – вони перепрограмовують м’язи та ставлять суглоби на місце. Процес займає кілька місяців, проте в результаті обличчя розгладжується та навіть зникає набряклість. Ефект лікування триває значно довше, ніж якби пацієнт робив ін’єкції у носогубну зону: тому що лікарі усувають не тільки проблему, але й причину її виникнення.

Суглоби нижньої щелепи здебільшого визначають роботу лицьових м’язів. Якщо ті не отримують достатнього навантаження, то слабшають та втрачають тонус – як тіло без занять спортом. У результаті контур обличчя стає менш чітким, шкіра провисає. Але варто налагодити правильну роботу суглобів, і м’язи прийдуть у тонус, а обличчя та шия помолодшають без ін’єкцій та підтяжок.

Дефіцит об’єму в середній третині обличчя – одна з причин, чому з віком воно виглядає старшим. Ортодонти впливають на цю зону через зуби: за допомогою брекетів розширюють верхню зубну дугу. Зуби трохи подаються вперед і починають слугувати природною основою для тканин. Ефект збережеться десятки років, а також дозволить уникнути філерів, що надають обличчю набряклого вигляду.

Якщо зуб видалено, а імплантація не відбулася, кісткова тканина з часом розсмоктується. При її нестачі провисає шкіра, утворюються складки, прорізуються зморшки. Варто відновити кісткову тканину та імплантувати зуби, яких не вистачає, як обличчя починає виглядати молодшим.

Затисла міміка, насуплені брови, сумні складки на лобі та в куточках рота часто виникають, коли людина страждає від хронічного головного болю, болю у спині та шиї. Та мало хто знає, що нерідко подібні проблеми можна вирішити в кабінеті стоматолога: вони виникають через неправильну роботу суглобів, невдалі пломби і реконструкції. «Відновлюючи функцію та повертаючи людям здоров’я, ми побачили цікавий «побічний ефект»: після лікування обличчя пацієнтів виглядає значно краще, – розповідає Мирослава Дрогомирецька. – Зникали носогубні складки, відновлювалася симетрія. Так з’ясувалося: коли структури черепа, в тому числі й лицьової ділянки, збалансовані, а суглоби працюють симетрично, це одразу відбивається на зовнішності».МИРОСЛАВА ДРАГОМИРЕЦЬКА
доктор медичних наук, професор, заслужений лікар, головний ортодонт України

Усвоїх клініках естетичної стоматології ми культивуємо витончений підхід до краси та здоров’я пацієнтів, тому що вважаємо: здорові зуби здебільшого визначають і зовнішність, і те, якою вона стане через багато років.

Наша робота побудована за тим самим принципом, що й у передових французьких та швейцарських клініках: щоб досягти ідеального результату, стоматологи співпрацюють з іншими спеціалістами. Так, якщо треба вирівняти зуби, залучаємо ортодонтів; якщо потрібна імплантація або нарощування альвеолярного гребеня, до роботи беруться хірурги-стоматологи; коли потрібні реставрація та вініри, допоможуть стоматологи-ортопеди. Ми працюємо і з остеопатами, тому що сьогодні клінічно доведено: постава і зуби впливають один на одного, і з косметологами, тому що багато проблем зовнішності лише ін’єкціями не вирішити. Наприклад, ставити філери, щоб виправити асиметрію, викликану роботою м’язів, можна довіку. Але варто налагодити їхню правильну роботу, як асиметрія зникне сама собою. Звісно, стоматологічне лікування займає багато часу, але ж і проблема не виникла в один день.

Сьогодні стоматологи співпрацюють зі спеціалістами у галузі медицини сну, щоб позбавити людей від сонного апное – зупинки дихання під час сну. При ньому подача кисню в мозок припиняється, а це згубно для зовнішності: у людей, які страждають від апное, зазвичай сині кола під очима, виснажений вигляд. Крім того, ми лікуємо хропіння, типову ознаку старіння. Він виникає, коли з віком висота прикусу знижується, щелепа подається назад, а дихальні шляхи зменшуються в об’ємі.

Ми завжди раді надати Вам персональну консультацію у клініках естетичної стоматології Мирослави Дрогомирецької у Києві та Львові

Ваша молодість – це скарб, який можна і необхідно зберегти!