“Я мав бути науковцем”

Історія мого життя могла б бути антиприкладом виховання для багатьох батьків, які хочуть, аби діти жили лише за правилами, працювали лише за спеціальністю, від дзвінка до дзвінка, і мали стабільність. Колись це була основа основ.

У школі я добре вчився, потім закінчив політехнічний з червоним дипломом, півроку працював у науковому інституті. Лише за шість місяців зрозумів: це не моє. Віддав мамі диплом на зберігання і подався у творчість. Ризиковано? Так. Нестабільно? Так. Були помилки, були згаяні роки, але я про це не шкодую. Я пробував, шукав, експериментував, і, зрештою, знайшов. Музика і відео – це моє життя. Без цього я не я.

Музика

Для мене це не просто акорди, я цим дихаю. Я чую музику навіть у тишині, пишу її, бачу її в людях. Це справді дуже класно, коли ти відчуваєш музику людини.

Я закінчив музичну школу – і це вся моя музосвіта. Але мав нагоду відвідувати уроки друзів, які навчалися у профільному виші, тому бачив, що не відстаю – паралельно з наукою я розвивав у собі музиканта.

Свого часу в нас була своя музична група, ми виконували кавер-версії, грав з відомими виконавцями, але потім мені стало це не цікаво. Чуже, навіть якщо воно дуже класне, залишається чужим. Я пишу музику, яка має свого слухача. Дуже хочу, щоб люди мали чітке уявлення, де жива музика, де глибинна, а де штучно створена. Ні, я не засуджую, скажімо, попсу, я хочу показати, що через мелодію можна передати свою енергію.

Коли я виконую ту чи іншу пісню, я одразу її візуалізую.

Візуалізація душі

Відео я почав знімати невипадково. Під час концертів, цікавих зустрічей, подорожей собі уявляв, як би цікаво можна було подати це все через відео. Це можливість передати те, як ти бачиш. Спочатку працював просто оператором. Є досвід зйомок телепередач, кліпів, промоційних роликів. Про це трохи більше.

Я постійно у музичному середовищі. Колись мені запропонували спробувати зняти кліп, і я одразу погодився. Це був непростий процес, я намагався відчути, що відчуває виконавець, спробував уявити, що мав би відчувати глядач, хотів додати новизни та вдало поєднати відеоряд з музикою. Зараз розумію, що зробив би це по-іншому, але тоді я був такий –  з такими думками, світоглядом, такими переживаннями. Це все відображається на результаті. Це не добре і не погано. Так є.

Потім були інші пропозиції – у моєму доробку є відеокліпи гуртів «Рокаш», «Без обмежень», анплагт концерту Вік­тора Павліка. Загалом більш ніж тридцять відеоробіт.  Мені це надзвичайно цікаво.

Люблю знімати промоційні бізнес-відео. Це такий цікавий досвід, коли ти вникаєш в деталі чи то виробництва, чи якого іншого процесу і намагаєшся передати це своїм поглядом, при цьому потрібно зберегти душу компанії, передати основний зміст.

Я знімав для однієї компанії ролик, а потім друзі мені телефонували і розповідали, що Петро Порошенко в Instagram поширив це відео. Нібито і дрібниця, але приємно.

Також працював для однієї великої компанії. Довго знімали, щоб потім був гарний кінцевий результат. Цей ролик транслювали у всьому світі. Знайомий з Данії мені пише: «А в нас по телебаченні показують твій ролик».

А ще  люблю знімати весілля. Так-так, не дивуйтеся. Знаю, що багато тих, хто називає себе великим регіональним режисером, не люблять цього. А я справді щиро люблю. Коли ти можеш відчути ту енергетику, ту любов, яка зазвичай є у молодої пари, сам ніби оживаєш, наповнюєшся любов’ю. Насправді в цій ситуації не настільки важливий гонорар, як те, коли тобі молоді кажуть: «Сашко, ти нас «прочитав», ми саме такі і є». Хтось драйвує, запалює та танцює упродовж усієї вечірки – тому і робота виходить з яскравими фарбами, у когось ніжно – тоді намагаюсь передати настрій та характер пари. Я люблю свою роботу.

“У майбутньому буду знімати кіно”

Я працював у багатьох країнах, в інших містах, але найбільше люблю повертатися додому. Тут і каміння надихає, і люди.

Найбільше до творчості мене надихає спілкування. Це найбільше джерело енергії, яке я намагаюсь використовувати у своїй роботі. Я люблю спілкуватися з багатими духовно людьми, вбирати всі розумні думки, енергетику. Це все дуже додає в житті.

Я усвідомив, що потрібно переходити від форми до змісту. В мене є вже доволі великий багаж напрацювань, думаю, скоро це все реалізую у своїй роботі.

Хочу зняти короткометражку, яка змусить людей задуматись над тим, як часто ми прогулюємо десь поміж нот свого життя, так і не створивши мелодію. Про те, як ми витрачаємо час на непотрібні речі, які потім нам ніколи не знадобляться, про те, як ми помилково думаємо, що вдвічі збільшити багатство – це те саме, що стати вдвічі щасливішим.

Хочу достукатись до глядача мотиваційним відео, яке змусить цінувати час та близьких. В майбутньому буду знімати  кіно – і це не мрія, а конкретна мета.

Ще я черпаю натхнення в книгах, записую або ж скріню важливі для мене моменти – і це все відображається в моїх роботах.

Для мене слово «режисер» має доволі вагоме значення – це людина, яка має бачення, погляд, аналіз, яка мислить глибоко і переживає всі емоції та генерує потужну енергетику.

Ні, я не мрію про «Оскара», я хочу лише, щоб люди більше поважали та любили один одного. Тому що любов до життя, до людей, до всього – це є основа нашого життя.