Професор, доктор медичних наук, головний ортодонт МОЗ України та засновниця мережі клінік естетичної стоматології Мирослава Дрогомирецька впевнена, що успішний бізнес можна побудувати у будь-якій сфері, головне – безкомпромісно віддаватися обраній справі. Ми записали кілька правил пані Мирослави, яких вона намагається дотримуватися у житті та бізнесі.


Ніщо не мотивує краще, ніж позитивний результат виконаних справ, – вважає Мирослава Дрогомирецька 

Я не вірю в те, що можна постійно знаходити баланс між бізнесом і особистим життям. Бувають обставини, коли мусиш приділяти більше уваги робочим питанням, або навпаки, родині. І від цих жертв не втечеш.

Сучасні бізнес-люди не можуть без планування. Коли ти собі чітко прописуєш певні завдання на тиждень, місяць або рік, все стає набагато зрозумілішим. Щоправда, зникає елемент спонтанності, але володіти своїм часом треба навчитися.

Ніщо не мотивує краще, ніж позитивний результат виконаних справ. Драйву додають і труднощі – їх подолання вимагає від нас креативного мислення та руху проти течії. Якщо ви хочете чогось досягти у житті – біжіть, тікайте із зони комфорту якомога частіше!

Іноді дозволяю собі просто розслабитися: так заслужено нічого не робити і насолоджуватися кожною вільною хвилиною. Це відчуття може зрозуміти лише той, хто так само важко працює.

Неділя — це святе. Цей день я присвячую родині. А якісь термінові справи по змозі переношу у телефонний режим.

Спілкування мене заряджає. Кожна людина, яка зустрічається на шляху, потенційно здатна чогось навчити. Тому треба бути відкритим і мати в полі зору тих, з кого хочеться брати приклад.

Першочергово звертаю увагу на усмішку людини. Така вже моя «професійна деформація». Потім придивляюся до манер, стилю розмови, доглянутості. Яскравому макіяжу кажу тверде «ні», але індивідуальність може бути підкреслена легкою косметикою. Дорогі речі та супермодні хіти ніякого стосунку до стилю не мають. Цілісний образ – як усмішка: не повинен привертати до себе уваги, а лише робити акценти на неповторності та природній красі.

Мені хотілося б, щоб наша нація усміхалася. Не тому, що у людей красиві зуби, а тому, що щирі усмішки впливають на загальний емоційний фон. Науково доведено, що похмуру людину частіше відвідують негативні думки. З віком ми втрачаємо свою здатність усміхатися. Діти в середньому сміються 300 разів на день, а дорослі — лише 5! Усмішка — це привітання. І усміхаючись частіше, ми стаємо привітнішими. Ми змінюємося. Це необхідна робота над собою.

Я дуже емоційна і часом спонтанна. Але впевнена, що результат роботи має будуватися на сприятливих і комфортних людських стосунках. Успіх за будь-яку ціну – не для мене.

Стиль бізнесу є відображенням внутрішнього світу власника, його філософії, звичок і стилю життя. Саме тому керівник повинен прагнути гармонії. Важливо, щоб в основі менеджерських підходів була любов до людей і до життя.

Потрібно бути новатором – у маркетингу, стратегічних підходах і стилі менеджменту. Стоматологічний бізнес також вимагає тримати руку на пульсі провідних світових технологій і наукових підходів. Однак до впровадження цих інновацій у роботу я завжди ставлюся виважено, базуючись на клінічному досвіді, набутих знаннях і критичному мисленні. Адже медицина достатньо консервативна, і приватні клініки будь-якого рангу не мають забувати, що етичні норми, інтереси пацієнта, його безпека і здоров’я є, були і будуть номером один.

Іноді запитую себе: а як я все це встигаю? Не знаю, але я не стомлююся. Ключовим джерелом наснаги для мене є професійний виклик – вирішення складних клінічних задач. Із захопленням працюю по 12-13 годин шість днів на тиждень і намагаюся бути батарейкою для всієї команди. Я це роблю від душі, не замислюючись, тому мені легко.

Людина може досягти успіху у будь-якій сфері, якщо робитиме свою справу з любов’ю. Якби не стоматологія та наука, я би все одно була медиком або психологом.

Відчуй себе щасливим, і успіх прийде автоматично! Успіх і щастя я не розділяю. Для мене це нерозривні поняття. Найбільш успішна людина – та, що знайшла баланс між бізнесом і щастям.

Я ніколи не боялася ризикувати! Завжди прораховувала найгірший варіант і, якщо була готова до нього, йшла долі назустріч. Зробити певний вибір і не шкодувати – дуже цінне вміння. А ризик – невід’ємна частина успіху!

Мені нема про що шкодувати. Кожен зроблений у житті крок – це мої можливості, перемоги, сумніви, аналізи… важкий період становлення, але я все це пройшла і стала такою, якою є. Потрібно завжди йти шляхом розвитку. Адже це не крапка, а шлях. І пошук цього шляху наповнений змістом…