Унікальна жінка, якою захоплюєшся з перших хвилин спілкування! Жінка, яка запалює світ вогнем, вражає працездатністю, заряджає енергією, дивує творчістю, керується професійністю, захоплює красою, підкорює жіночістю, шукає досконалості, пробуджує молодістю, світиться оптимізмом… Усе це – Оксана Линів.

Українка Оксана Линів із маленького містечка Броди на Львівщині нещодавно сколихнула європейську культурну пресу. Вона стала першою жінкою в історії, якій довірили посаду головного диригента опери міста Грац – другої опери Австрії після Відня. Для того, щоб стати головним диригентом грацівської опери, слід було перемогти у дуже складному конкурсі. Головна складність полягала в тому, що диригенту слід було продиригувати оперу з оркестром і виконавцями, не маючи перед цим жодної репетиції. Просто приходиш до незнайомого тобі колективу і маєш одразу з ним впоратись, пізнаючи і заручаючись підтримкою кожного окремого музиканта і виконавця під час виконання вистави. І все це – перед повним залом глядачів. Для Оксани Линів немає нічого неможливого, і що складніше завдання, то більше в неї енергії . «Я для себе зрозуміла, що не можу всидіти на місці, мені треба постійно до чогось горіти. І коли я бачу результати своїх справ, то це, як олія у вогонь, розпалює мене ще дужче. Мені самій стає усе цікавіше: а куди ж я зможу дійти», – каже Оксана Линів.

Її характер виразно помітний у манері диригування: імпульсивні, чіткі, зрозумілі рухи, продумана логіка побудови драматургії твору, навмисно підкреслені контрасти, увага до дрібних деталей і любов до гранично швидких темпів. Вона підкорює усіх своєю нестримною енергією та професійністю!

«BOOM plus TV» поспілкувався з Оксаною Линів безпосередньо перед її дебютом 10 вересня у найвідомішому концертному залі Європи – у золотому залі віденського Musikverein. Йдеться про Віденську філармонію, в якій диригували найвидатніші диригенти світу. «Це для мене велика честь. Це буде мій перший концерт разом із грацівським філармонійним оркестром», – зазначає Оксана Линів.

Також із українкою, яка підкорює світові вершини класичної музики, ми поспілкувалися на тему її життєвих правил і цінностей. Відповіді Оксани Линів видалися нам насправді особливими.

  • «Для кожної справді творчої людини життєві правила та цінності є дещо іншими, ніж для представників інших професій. Однак мені здається, що є певне загальнолюдське правило: людина передусім є істотою соціальною, тому їй дуже важливо бути потрібною не тільки якомусь вузьку колу своєї сім’ї чи друзів, а й також у ширшому загальнолюдському масштабі. Це визначальне правило, від якого все і йде. Хоча, можливо, про нього далеко не всі задумуються. Дуже часто так буває, що людина певним чином зупиняється у своєму розвитку, з якогось моменту починаючи жити винятково для себе. На мою думку, цей момент якраз і є тим моментом зупинки, після якого в людини починається повне внутрішнє падіння».
  • «Людина, яка наділена талантом, отримує його з народження. Отже, з одного боку – це подарунок, а з іншої сторони – це велика відповідальність, адже для чогось ти цей талант отримав. Навіть у Біблії є притча про талант, який ти або закопав, або примножив. Дуже важливо завжди знати та пам’ятати, що творча людина не просто отримує цей дар, щоб самій ним насолоджуватися, а власне для того, щоб його постійно розвивати на користь примноження високих духовно-культурних цінностей суспільства і людства в цілому».
  • «Кожен сам відповідальний за свої дії. У моєму випадку ті речі, які зараз реалізовую, я ще загадала та запланувала, коли мені було 18 років. Звичайно, зараз я маю значно більше можливостей і досвіду це реалізовувати. Втім по суті, коли я тільки почала своє навчання на першому курсі оперно-симфонічного диригування, вже тоді мені хотілося бути ключовою фігурою і могти впливати на розвиток української культури і взагалі на культурну ситуацію в Україні».