Розмова з Іриною Долею – українською співачкою, композитором, поетом, викладачем вокалу

BOOM plus TV: Ірино, як усе починалося?

Ірина Доля: У дев’ять років я почала навчатися в музичній школі у класі фортепіано, тоді ж написала свою першу пісню. Вже через два роки моя композиція «Кольорові сни» перемогла у всеукраїнському конкурсі юних композиторів у Києві, що давало можливість представити пісню на розсуд слухача з найпрестижнішої сцени країни – палацу «Україна». Потім були нові пісні, фестивалі, конкурси, навчання у музичному училищі, консерваторії… Мені неймовірно щастило на прекрасних викладачів і наставників. Ще студенткою разом із львівським композитором Сергієм Петросяном створили дитячу пісенну майстерню «Передвістя». Учасники колективу співали переважно наші авторські пісні, перемагали на найпрестижніших дитячих конкурсах в Україні та за кордоном. Це був мій перший, але дуже важливий досвід у професійній сфері.

22

BOOM: Що переважало в тобі – педагог чи співачка?

І. Д.: Мені вдавалося поєднувати одне з другим певний час, хоча на кожному етапі творчості пріоритети змінювалися і маятник коливався. Вдень я навчалася на вокальному факультеті консерваторії, ввечері навчала малюків, а вночі сиділа на студії і співала рок-н-рол. У певний момент захопилася сучасними фольковими автентичними адаптаціями. Дотепер вважаю цей напрям у сучасній музиці одним з найперспективніших, адже власне своєю автентикою ми по-справжньому можемо зацікавити світ. Зараз на перший план вийшла власна творчість.

BOOMЗ ким із музикантів співпрацюєш?

І. Д.: Співпрацюю з талановитим аранжувальником, який водночас є моїм саундпродюсером, Віталієм Літягіним. Багато пісень було записано у спільних проектах з Володимиром Панкратовим, Олегом Бараном, Іваном Небесним. Творча доля поєднала мене з прекрасним молодим музикантом Павлом Ільницьким, власне, з ним ми виконали пісню «Номер готелю», яка особливо сподобалась слухачам.

BOOMА хто допомагає у втіленні творчих проектів?

І. Д.: Тут перший порадник і критик – чоловік Андрій, який підтримує мене завжди. Маю велику честь співпрацювати з балетом «Життя» Ірини Мазур, зокрема брала участь у масштабних проектах колективу «ETNOЕВОЛЮЦіЯ» та «Ремінісценції.UA». Співпрацюю з оркестром заслуженої хорової капели «Трембіта» – виконуємо пісні Володимира Івасюка.

Нещодавно презентувала нову акустичну концертну програму «Номер готелю» з музикантами Юрієм Романівим, Павлом Ільницьким, Віталієм Кухарським, Тарасом Яцишиним. Поєднання вокалу, клавішних, гітари, контрабасу та перкусії у приджазовано-легкій естетиці надзвичайно любить слухач.

24

BOOMТи є мамою двох діток, чи розділяють вони музичні смаки своїх батьків?

І. Д.: Мої маленькі меломани мають для свого віку гарний смак і завжди є у тренді останніх музичних подій. Стилістично їхні смаки дуже різноманітні (від джазу до інді-року), але це тільки топові виконавці. Приємно, що у хіт-параді донечки та сина серед пісень Coldplay, Muse, Джеймса Бланта інколи трапляються і мої пісні.

BOOMЩо для тебе табу в музиці та житті?

І. Д.: Фальш.

BOOM…і про плани на майбутнє.

І. Д.: Планую закінчити запис нового альбому «Інерція» та представити його яскравою концертною програмою. Відзняти відео на пісню «Ще раз» з попереднього альбому. Виховувати дітей, писати пісні, подорожувати, захоплюватись, кохати і радіти життю…