Весна – пора змін, нових вражень та, звісно, мандрів. Це саме час, коли у світі відбуваються чи не найцікавіші фестивалі та події.

26 березня в італійській Болоньї розпочнеться 56-та книжкова виставка Bologna Children’s Book Fair 2018.

Ця щорічна виставка книжкової та мультимедійної продукції для дітей, яка щороку збирає понад 1200 учасників зі 100 країн світу, триватиме до 29 березня. Це не просто величезний ярмарок, а професійний форум для дослідження нових ідей та інновацій у всіх можливих секторах продажу різноманітного контенту для дітей. Це також майданчик для спілкування видавців, ілюстраторів, авторів та читачів і демонстрація найкращих книжок дитячої літератури з усього світу. В цей час Болонья перетворюється на книжковий центр світу.

А з початком квітня на тюльпанову столицю світу перетворюється Стамбул.

На Фестиваль тюльпанів 1 квітня щороку з’їжджаються з усіх куточків світу, щоб помилуватися різнобарвними, дивовижними клумбами-інсталяціями, якими прикрашають усе місто. Квіти висаджують фактично біля кожного подвір’я. У квітні в турецькій столиці можна відвідати великий ярмарок і придбати цибулини унікальних сортів квітів, адже тюльпан давно став дивовижним символом Туреччини.

4 – 8 квітня у місті Церматт у Швейцарії відбудеться Фестиваль акустичної музики Zermatt Unplugged. Це єдиний акустичний фестиваль міжнародного рівня в Європі. Щорічно швейцарський гірськолижний курорт Церматта збирає зірок світової поп- і рок-сцени, музичне дійство відбувається просто неба на фоні гір.

8 квітня у французькому Ам’єні триває одноденний «Великий розпродаж», на який з’їжджаються десятки тисяч любителів антикваріату й атмосфери «блошиних ринків» Європи. Такий Le Grande Rèderie відбувається у Франції двічі – навесні і восени. Кажуть, що в цей час тут можна купити все: від меблів до декору, аксесуарів та артефактів різних епох.

Але якщо ви полюбляєте красивий відпочинок, то 8 квітня в Австрії, у місті Майрхофен, на схилах австрійських гір відбувається фестиваль Snowbombing – справжнє свято гармонійного відпочинку. Вранці – сон, ввечері – спортивні атракції, ввечері та вночі – концерти і дискотеки, на яких публіку розважають найкращі діджеї Європи. Під час фестивалю відбувається маскарад, «снігові дискотеки» у спеціально зведених місцях зі снігу та льоду.

15 – 17 квітня в Китаї відбудеться Міжнародний фестиваль повітряних зміїв (Weifang International Kite Festival). До міста Вейфань приїжджають тисячі учасників із 60 країн світу, щоб продемонструвати свою майстерність. У програмі – міжнародний конкурс і чемпіонат Китаю із запускання повітряних зміїв, справжня боротьба за звання «Короля повітряного змія». У ці дні можна відвідати Музей повітряних, паперових зміїв, побачити на власні очі, як їх виготовляють китайські майстри, побувати на торговельному та кулінарному ярмарках, послухати відомих китайських музикантів.

24 – 28 квітня маєте чудову нагоду ознайомитись із швейцарською пивною культурою в надзвичайно атмосферному місті, розташованому між Базелем та Берном. Solothurn Beer Days – швейцарський пивний фестиваль, під час якого близько 50 пивоварень Швейцарії частуватимуть відвідувачів цим хмільним напоєм.

А 30 квітня місто Единбург у Шотландії запрошує на величезне театралізоване дійство – Фестиваль вогню. Давні кельтські традиції, присвячені зміні пори року, збирають на вулицях цього міста все більше відвідувачів. Сучасна ритуальна хода супроводжується вогняними шоу, танцями та вуличною музикою.