Олена Андрейків – лікар, акушер-гінеколог, засновниця медичного центру “Берегиня”

Переосмислюючи фразу Мерилін Монро, що у 20 років бути красивою природно, а у 40 чи 50 років – це життєва позиція, можу додати, що краса жінки розпочинається з її здоров’я.

Професійний та життєвий досвід завжди приводить до роздумів про реалії, в яких ми живемо, їх причини та наслідки. Здоров’я жінки, її роль у добробуті нації, на жаль, невілюються в Україні як державою, так і суспільством та ніколи не були пріоритетом.


Олена Андрейків – лікар, акушер-гінеколог, засновниця медичного центру “Берегиня”. Фото – Ярослав Мончак; візаж – Валерія Василькова; стиль – Марія Бобак

Тому сьогодні, у щоденній практиці, я намагаюсь переконати та спонукати пацієнток змінити передусім ставлення до себе. Тому що будь-яке захворювання насправді це лише наслідок. Причини розладів жінки лежать значно глибше, ніж просто історія хвороби чи перелік аналізів. Недарма Всесвітня організація охорони здоров’я визначає, що поєднання фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб або фізичних дефектів є ознакою здорового організму.

Любити власне тіло, дбати про себе не від випадку до випадку, від симптомів до болячки, а постійно, на рівні звички, ще не стало аксіомою буття української жінки та її життєвим кредо.

Володіючи багаторічним досвідом у сфері гінекології та пропрацювавши в різних регіонах України, спостерігаю неготовність жінок до пологів і материнства загалом. На жаль, сьогодні дуже малий відсоток жінок правильно планують вагітність і готуються до цього відповідального етапу. Важливим є розуміння жінок, що здоров’я їхньої дитини формується з моменту зачаття і багато в чому залежить від стану матері, як фізичного, так і психологічного. Тож у більшості випадків ця підготовка лягає на плечі лікаря. Гінеколог – це не лише робота у сфері жіноцтва. Ти маєш бути готовим до спілкування і як психолог, терапевт чи навіть і дієтолог одночасно. Роздуми про стан сучасної медицини загалом та гінекології зокрема наштовхнули мене на висновок, що все у наших руках. Хочеш змінити щось у житті – то візьми і зроби!

Так виникла ідея створити медичний центр «Берегиня» та Школу материнства, які б поєднували діагностику, програми допологового супроводу, післяпологову реабілітацію, психологічну підтримку та навіть програму з грудного вигодовування. Екзотикою є йога та сальса для вагітних!

На початку медичної кар’єри мені довелось проводити огляди та читати лекції з фізіології та гігієни підліткам у київських школах. У Львові, Чернівцях чи Тернополі ми маємо одну спільну проблему – підлітки чи дівчата молодого віку не мають елементарних знань про анатомію, фізіологію чи гігієну власного тіла, соромляться або ж узагалі бояться відвідувати гінеколога. Тому що або спитати ні в кого, або ж матері самі не до кінця можуть пояснити особливості жіночого організму. Це біда сучасного виховання та реалії, з якими стикаються колеги-гінекологи в Україні. Щоб заповнити цю прогалину, я організувала спеціальні лекції з жіночого здоров’я, наступна з яких відбудеться 5 березня.

Ще одне завдання, яке ми ставили перед собою, – надати можливість жінкам відновитись після пологів та привести себе у форму. Тому також облаштували новий спортивний зал, де проводимо заняття з йоги, пілатесу і фітнесу, відвідавши які, ви зможете швидко позбутись зайвих сантиметрів та покращити своє фізичне здоров’я.

На моє переконання, фізичний стан є відображенням винятково стану середовища чи оточення, у якому живе жінка. Тому, окрім принципу «Любіть себе», я пропоную девіз – «Пізнайте та змініть». Це стосується ставлення до життя, звичок, знань про організм та Всесвіт

Новацією, яку я пробую реалізувати у своєму закладі, є вебінари та інтернет-консультування вагітних з провідними фахівцями в галузі гінекології з Польщі, Австрії та з різних медичних закладів України. Нам потрібен досвід та передові технології в галузі гінекології. Тому розглядаю свій центр як майданчик для однодумців, колег-гінекологів для проведення зустрічей, семінарів, реалізації спільних соціальних проектів.

Головна місія нашого медичного центру – донести до жінок важливість їхнього здоров’я та закликати любити себе та піклуватись про своє здоров’я. Регулярний огляд має увійти у звичку і бути таким же звичайним, як і похід до стоматолога.