Чого хоче сучасна жінка?

Сучасна жінка хоче бути реалізованою. Не такою, що запхала свою мрію в коробку десь у глибокому дитинстві, а себе погребла в кар’єрі-дітях-сім”ї. А саме по-справжньому реалізованою. Тобто такою, яка робить щось потрібне собі, отримуючи від цього задоволення. Не важливо, що – пише вірші, садить квіти, підкорює вершини, робить найкові винаходи. Якщо заодно від цього є користь ще й іншим, сучасну жінку за цю її самореалізацію перестають називати «закінченою егоїсткою».

Сучасна жінка хоче жити так, як вона хоче. Якщо мати п’ятеро дітей це її вибір – не лізьте до неї зі своїми чайлд-фрі порадами і скреготінням зубів на тему перенаселення Землі (особливо якщо ви дітей бачили лише на картинках). Чи, навпаки, якщо жінка хоче прожити це життя з чоловіком у власне їхнє задоволення, не варто нависати на неї з питанням «а хто ж вам води донесе на старості». Особливо, якщо ті, хто нависає, мають смішні ілюзії щодо власних дітей-у-рабстві на старості. Як ми колись жартували з Положієм, ну і шо, шо діти нас із ноги штовхнуть у дім престарілих на інвалідному візку, зате буде кому нас до того дому довезти… Ну і третій варіант – жінка може спокійно зробити вибір на користь життя у самотності. Зі своїми книжками, квітами, собаками чи котами. Не обов’язково в неї щось «не склалося». Їй просто може бути прикольніше проводити час із самою собою – хороший компаньйон у наш час велика рідкість.

Сучасна жінка хоче періодично спілкуватися з психоаналітиком. Це майже те саме, що покоління до неї зі сповідями і священиками, але замість «Отче наш» ти платиш чесно зароблені гроші і тобі не обіцяють горіти у пеклі. З психоаналітиком сучасна жінка проробляє всі свої проблеми і затиски – від складних взаємин з мамою до того, куди це все привело і в чому секрет її нелюбові до червоних гвоздик. Підкреслюйте свій варіант – але до психоаналітика сходіть. І Боже борони, зайти по дорозі на «трєнінг лічносного роста». Фу-фу-фу.


Сучасна жінка хоче, щоби її чоловік поводився, як чоловік, а не як хитра жертва, що недопоняла фемінізм. Оце от все «а нашо мені працювати, ти ж сама непогано заробляєш?..» і «дорога, я так втомився, бо варив тобі картоплю» – не до нас. Хочеш бути достойним – поводься, як рівний. Або навіть будь трошечки кращим, ми закриємо очі на це непорозуміння.

Сучасна жінка хоче деколи побути слабенькою. Щоби її закутали в плед, принесли чаю, замовили їжу телефоном, якщо у чоловіка сучасної жінки руки не з того місця. Особливо, коли сучасна жінка захворіла на грип і продовжує гарувати на роботі і з дітьми. «Стоп!» – має сказати їй чоловік. Зупинити, згребти в обійми і включити дурне кіно. А самому піти робити уроки з дітьми і терти імбир. На щастя, модель у вас, напрацьована роками, перед очима: саме так поводиться сучасна жінка, коли захворіли ви, дорогі сучасні чоловіки.

Сучасна жінка дуже часто хоче, щоби від неї всі відчепилися. Діти, собаки, родичі, набридливі подруги з їхнім «пагаваріть», секретарки і начальники. Тоді жінка придумує собі проект, що працюватиме на дистанції, і їде в далекі теплі країни. Правда, за певний час жінка схарюється і повертається, начіплюючи на себе все, що недавно відчепила. І так по колу.

Сучасна жінка хоче щастя. Як і жінка 1000 років тому і як жінка післязавтра. Рецепт щастя простий і невловимий, як рецепт вічного двигуна. Про це багато книг написано. Фішка в тому, що сучасна жінка пише на цю тему свою книгу, невигадані історії власного життя. Як вона потрапляє у неприємні історії, як вона з них вилазить. І як у короткі проміжки свого безумного ритму зупиняється, щоби подивитися на захід сонця і птахів над озером. Можна – зі склянкою кампарі орандж. Бо хто заборонить сучасній жінці просту житейську радість?..

Ірена Карпа