Навіть у похмурі дні, навіть стоячи у довгих львівських заторах, навіть тоді, коли міцна ранкова кава не бадьорить, вони залишаються в доброму настрої, тому що з ними – музика. Молоді,талановиті і повні енергії та креативу – незмінний склад дуету «VaBank» – Андрій Сорока (скрипка) та Андрій Ящук (фортепіано). Навіть щоденна робота не є обтяжливою, тому що вони займаються улюбленою справою. Ще будучи студентами музичної академії, хлопці хотіли різноманітності, можливості імпровізувати і створювати щось нове. Класична музична освіта дала хорошу технічну базу, впевненість у своїх силах та наштовхнула на ідею про створення власного гурту – саме так з часом народився дует «VaBank».


Дует «VaBank» – Андрій Сорока (скрипка) та Андрій Ящук (фортепіано)

«Музика, яку ми виконуємо, дуже різноманітна – від авторських обробок українських та світових хітів до джазових стандартів та класичних композицій. Ми завжди намагаємось привнести щось неординарне в добре знайомі мелодії та завжди прислухаємося до настроїв слухача», – кажуть хлопці.

«VaBank» є частим гостем на фестивалях, концертах, конференціях та різноманітних івентах, і не лише в Україні.

«Нас часто запитують, що означає назва гурту? І в житті, і в музиці ми перфекціоністи, тому виконуємо свою роботу досконало. Наш девіз – все,або нічого», – зазначає Андрій Сорока.

Музиканти «VaBank» вирізняються не лише грою, але й інструментами, які використовують, – це красивий червоний рояль, який світиться, та п’ятиструнна електроскрипка Cantini. Аналогів цих інструментів в Україні немає. Андрій Сорока пригадує прикрий випадок, що трапився зі скрипкою: після виступу на Alfa Jazz Fest – 2017 її вкрали просто з-під сцени, та, на щастя, все закінчилось добру – інструмент повернули власникові.

«VaBank» не обмежується лише дуетним складом. До хлопців часто приєднується вокалістка Оксана Караїм, на басу – Тарас Яцишин, ударні – Віталій Кухарський. Цікавий факт про Оксану: в 2017 році вона перемогла у вокальному конкурсі Euroke-2017 в Будапешті та увійшла в топ-5 на міжнародному конкурсі вокалістів в місті Янгон.


До хлопців часто приєднується вокалістка Оксана Караїм, на басу – Тарас Яцишин, ударні – Віталій Кухарський

«Тішить той факт, що з кожним роком збільшується кількість поціновувачів якісної музики, слухач стає більш зрілим і вимогливим, що, своєю чергою, стимулює нас творити та розвиватись. Ми віримо, що коли з тобою добра музика – під силу все!» – кажуть учасники гурту «VaBank».