11 жовтня у широкий український кінопрокат  виходить стрічка “Позивний Бандерас.

Воєнний детектив режисера заза Буадзе розповідає про групу українських контррозвідників, які намагаються запобігти диверсії в зоні АТО.

Картину знято компанією «Три-я-да Продакшн» за підтримки Державного агентства України з питань кіно, повідомляють на сторінці Держкіно у Фейсбук.

Як зазначив голова Держкіно Пилип Іллєнко: «Дуже символічно, що стрічка «Позивний «Бандерас» з’явиться у кінотеатрах саме на Покрову, в День захисника України. Адже головний герой картини – це збірний образ справжнього українця – сильного, хороброго, здатного відстоювати свою землю і перемагати у боротьбі за неї. Сподіваюся, глядач гідно оцінить цю картину, бо вона зроблена якісно, з любов’ю до українців і до кінематографа».

За основу сценарію, написаного Сергієм Дзюбою та Артемієм Кірсановим, взяті щоденники нацгвардійця Сергія Башкова з позивним «Індіанець» та розповіді воїнів АТО.

Фільм розповідає про те, як восени 2014-го року в зоні АТО група контррозвідників на чолі з досвідченим капітаном Антоном Саєнком (позивний «Бандерас») намагаються запобігти диверсії та знешкодити російського підривника «Ходока». Завдання ускладнюється тим, що події відбуваються біля рідного села «Бандераса», яке він давно залишив. Місцеві жителі ставляться до нього як до зрадника, а до українських військових – як до ворожої сили. Коли завдання майже виконане, диверсант тікає разом із заручниками. Відлік часу пішов на хвилини, а під загрозою відтепер не тільки односельчани, але й кохана жінка «Бандераса».

Проект картини став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно.

Перед початком зйомок режисер проінтерв’ював понад 100 бійців, які воювали на сході України у різних місцях та підрозділах. Для вишколу та достовірної роботи всі головні герої були на 7 днів направлені на базу підготовки спецвійськ біля Кропивницького. Там актори разом із солдатами жили в казармі, пристрілювалися та набували всіх початкових навиків, необхідних для бійця. Завдяки цьому до початку зйомок їх уже не можна було відрізнити від справжніх спецпризначенців.

Знімальний період фільму розпочався у травні 2017-го року і проходив на Херсонщині та Одещині, а закінчився у Києві 29-го червня того ж року.