Персональний тренер – це і наставник, і друг, і психолог, і дієтолог в одній особі. Героїня цього матеріалу посприяла написанню не однієї історії успіху у фітнесі та спорті загалом. Мова йде про Анну Лащук – головного тренера у Sharel Day Spa та Edem Resort Medical & Spa, організаторку Lviv Fitness Weekend.

Персональним тренером Анна працює з 2003 року. Серед методик, на яких спеціалізується: пілатес, стрейчинг, йога, функціональний тренінг. Також вона є спеціалістом зі збалансованого харчування.

Анна Лащук залюбки ділиться своїм досвідом. Зокрема, вона є головним тренером у телевізійних проектах «Body Maker» і «Stop Вага Lviv». Для Boom plus TV Анна провела окреме персональне заняття, під час якого розповіла про свої проекти, поділилася цінними порадами та навіть дала перше завдання нашим читачам.

«Займаючись індивідуально, я дізнаюсь більше…»

– Рішення стати персональним тренером підказав передовсім досвід. Він довів мені: тренер, який займається одночасно великою кількістю людей, не може достеменно розуміти фізичний стан клієнта, знати його хронічні та приховані хвороби, а також вчасно відстежувати правильність виконання вправ. І попри весь уже наявний багаж знань, я вирішила здобути другу вищу освіту у Львівському державному університеті фізичної культури (першу вищу освіту Анна здобула у Франковому університеті на факультеті іноземних мов – Ред).

Займаючись індивідуально, я дізнаюсь більше про фізичні можливості та стан свого клієнта, знаю особливості його здоров’я. Моя програма передбачає індивідуальні тренування разом з консультацією зі збалансованого харчування. Протягом певного відрізку часу я вивчала аюрведичний підхід до здорового способу життя. Також регулярно приділяю увагу останнім дослідженням у дієтології.

«Lviv Fitness Weekend – це п’ять років плідної роботи»

– Lviv Fitness Weekend (lviv-fitness.com) – моя ідея, яка втілилася в життя і продовжує розвиватися. Сьогодні це найкраща фітнес-конвенція не лише Західного регіону, а й усієї України.

Цей проект я реалізовую разом із партнерами. Це Сергій Конюшок – президент Федерації стронгмену України, чемпіон та рекордсмен світу зі стронгмену. І Сергій Пуцов – майстер спорту з важкої aтлетики, мiжнародний експерт та презентер у сферi фiтнесу.

Lviv Fitness Weekend щороку відвідують тисячі тренерів з усієї України, щоб здобути новий досвід і знання. Наступного року в нас ювілей – п’ять років. І це насправді п’ять років плідної роботи.

Пишаюся тим, що ця ідея спрацювала. На цьому заході збираються топові тренери, титуловані спортсмени, чемпіони України та світу, провідні дієтологи, спортивні реабілітологи з усієї України та з-за кордону. Це велика фітнес-сім’я. І щороку, організовуючи цю конвенцію, прагнемо бачити на нашій сцені лише провідних фахівців.

«Не стояти на місці, а постійно розвиватись»

– Я завжди люблю організовувати щось нове, працювати над цікавими проектами. До прикладу, цього року ми запустили на постійній основі навчальні семінари з фітнесу, для того щоб протягом цілого року тренери-початківці і професіонали мали змогу отримувати нові знання. Не стояти на місці, а постійно розвиватись.

Ще один напрямок – це професійні фітнес-тури Україною і за кордоном. Тут люди можуть не лише отримати гарний настрій, але й професійний підхід у тренуваннях з роз’ясненнями, настановами і мотивацією. А щонайголовніше – тут можна зрозуміти себе і своє тіло, і те, як ним правильно займатись. Безумовно, це також основи правильного і дієвого харчування.

Ще один важливий проект – телевізійна програма «Стоп вага Львів». Три місяці правильного фізичного навантаження, збалансованого харчування і медичного спостереження довели, що схуднення можливе лише при цих трьох складових.

«Результати клієнтів – це мій стимул»

– Безперечно, мене надихають мої клієнти. Вони такі різні… Однак коли ненароком хтось приходить не в гуморі, а після тренування я отримую смс зі словами «Усе як рукою зняло», то хіба ж це не стимул рухатися далі? Результати клієнтів – це мій стимул!

«Результат може дати лише людина з досвідом і спеціальною освітою»

– Моя порада – займайтеся тим, до чого душа лежить, а не тим, що модне або хтось порадив. Коли живете думками інших, ви не отримаєте бажаного результату. І не допоможе ні правильне харчування, ні спорт. Залишиться лише розчарування, а як наслідок, психічне і фізичне виснаження та невдоволення собою.

Стикаюся з цим щодня. Зараз є багато інформації в інтернеті та соцмережах, де кожен щось радить, часто не маючи навіть «зеленого поняття» про предмет обговорення.

Ще три роки тому, працюючи на посаді директора спорткомплексу, я нерідко зустрічала людей, які після десятка тренувань вважали, що вони тепер фахівці з фітнесу, йоги, пілатесу. Мовляв, вони тепер можуть тренувати, практично не маючи досвіду. Повірте, таких тренерів немало. І закінчується це в окремих випадках катастрофічно. Слід розуміти, що результат може дати лише людина з досвідом і спеціальною освітою.

«Кожен випадок індивідуальний»


– Коли я вперше зустрічаюсь з людиною моя ціль одна – зрозуміти проблематику. Далі аналізую її і тільки тоді складаю індивідуальну програму. Кожен випадок індивідуальний. Хоча, звісно, це іноді досить складно, коли в день у тебе десять тренувань і в кожного своя історія. Одному потрібна добряча «стряска», а комусь навпаки необхідно проговорити чому все так, а не інакше. І тут ненароком помічаєш, як стаєш психологом (усміхається).

«Стиль життя, а не дієтична акція»

– Останнім часом багато запитують мою думку про різні дієти, які регулярно з’являються. Відповім коротко і ясно. Будь-яка дієта – це маркетинг. Для одного це вихід, а для іншого – прірва. Моя мета – навчити правильно харчуватись, аби це був стиль життя, а не дієтична акція. Тільки тоді, коли людина свідомо починає вникати в процес приготування з любов’ю і розумінням того, що вона робить, – вона здобуде не лише результат, а й на все життя виробить свою «дієту».

Нічого просто не буває – тільки ми самі можемо собі створити свій оазис гармонії. Тому бажаю розуміння самого себе – не розпорошуватись на безупинний потік інформації.

Перше завдання

– Почніть з відновлення, а саме з режиму сну. Лягайте до 22:00. Адже саме у період з 22:00 до 24:00 відновлюється нервова система людини. Без дотримання режиму тренування та харчування результату не буде. Все потрібно робити вчасно! І звісно, прокидатися потрібно не пізніше як о 6:00. Славнозвісна приказка: хто рано встає, тому Бог дає!

Тому це перше завдання для вас, друзі! Будьте здорові і щасливі!