Красиві, білосніжні, рівнесенькі зубки, розкриті в чарівній усмішці, здатні прикувати будь-чий погляд, вразити і навіть затьмарити інші риси обличчя. А ще їх називають візитівкою здоров’я. Про здоров’я – це точно. Тільки гарні зуби – це не просто візитівка, це ціла медична карта!

Мало хто задумується над тим фактом, що наші здорові зуби – це поріг, за яким стоїть наш каркас, наша опора, наш імунітет, і, зрештою, наша молодість. Увесь наш опорно-руховий апарат залежить від цілісності і правильного положення наших щелеп і зубів. І це тільки початок! Уявляєте, що там, за цим «скелетом»? Є вислів: «Кожна людина має свого скелета у шафі». Так от наша «шафа» – ротова порожнина – про наш скелет знає геть усе!

На жаль, наше суспільство про це не дуже поінформоване. Що ми насправді знаємо про стоматологію? Звичайно, знаємо про необхідність чистити зуби двічі на день і навідуватися до лікаря двічі на рік. Ще ми знаємо про пломби, коронки, брекети і імплантати. Замало, якщо врахувати, що сучасна стоматологія оперує поняттями дійсно космічного масштабу.


Мирослава Дрогомирецька – засновниця клініки «Перфект Дент» – разом зі своєю командою протягом багатьох років повертає людям здоров’я, впевненість та красу

На щастя, є люди, які роблять усе можливе, щоб ми розуміли «грамоту» здорових зубів. Вони керуються небайдужістю, ними рухає професіоналізм, помножений на ентузіазм і бажання зробити наше життя якіснішим та здоровішим.

Мирослава Дрогомирецька – професор, доктор медичних наук, головний ортодонт МОЗ України, засновниця клініки «Перфект Дент» – разом зі своєю командою протягом багатьох років повертає людям здоров’я, впевненість та красу, ґрунтуючись на приголомшливих результатах досліджень останніх років.

Мирослава Дрогомирецька говорить, що спрощене і не дуже вимогливе ставлення до своїх зубів пояснюється тим, що люди навіть не уявляють собі, які можливості для їхнього здоров’я і краси приховує сучасна стоматологія.

Організм людини, як і будь-що у світі, базується на принципі золотого перетину, і будь-який невеличкий «перекіс» тягне за собою безліч проблем. А найменший збій в геометрії положення зубів може підточити усю основу нашого організму.

Спираючись на доказову медицину, головний ортодонт України Мирослава Дрогомирецька у співпраці з Академією наук вже понад п’ять років розвиває в країні вже добре відомий на Заході прогресивний напрям – залучення до роботи у стоматологічних клініках фахівців різних спеціалізацій, і перш за все – остеопатів.

Лікарі-ортодонти, остеопати, ортопеди, хірурги, терапевти – ці спеціалісти здатні не лише відновити усмішку, а також, розуміючи тісний зв’язок між зубощелепною системою та організмом у цілому, запобігти негативним наслідкам або виправити ті, що вже є.

«Абсолютно все в організмі людини взаємопов’язане, і зубощелепний апарат робить відчутний вплив на опорно-рухову систему, – каже Мирослава Дрогомирецька. – Організм влаштований так, що адаптується до своїх недоліків і компенсує їх, однак це призводить до небажаних побічних ефектів – викривлень, остеохондрозу, гриж у попереку, кісточки на ступні, обвисання м’язів обличчя, хронічного головного болю, хропіння і навіть депресії! А причиною може бути лише відсутній зуб, неправильний прикус або невідповідний нахил різців».

Взаємозв’язок між ортодонтією та загальним станом організму є одним з найпрогресивніших та унікальних підходів у світовій стоматології.

Не меншої уваги заслуговує й естетична стоматологія, яка в наші дні є одним із найдинамічніших напрямків у світі у своїй галузі. Сьогодні відомо, що асиметрія носогубних складок і мімічних м’язів під час розмови, опущені кутики рота і багато інших нюансів нашого обличчя, які додають нам зайвих років, далеко не завжди пов’язані з природним процесом старіння. Часто це є впливом неправильного положення зубів. Такі спеціалісти, як ортодонти, ортопеди та інші фахівці, які задіяні в процес лікування, здатні не лише створити привабливу усмішку, але й забрати з нашого обличчя з десяток (!) зайвих років.

Сучасна стоматологія активно розвиває ідею розуміння гармонії обличчя. Результати роботи спеціалістів переконують, що догляд за собою передбачає не лише правильне харчування, візити до косметолога, заняття у фітнес-клубах, пробіжки, медитації, а й розуміння необхідності додавати у цей комплекс програму Dental-Anti-Ageing, яку активно застосовують у Клініці естетичної стоматології «Перфект Дент» – усі фактори зі сторони зубощелепної системи, які додають нам років, сьогодні день можуть бути скореговані без втручання пластичної хірургії.

Створити справді чарівну усмішку можливо, однак вона вимагає ретельної роботи з урахуванням безлічі конкретних особливостей, але аж ніяк не використання стандартного шаблону в роботі.