Закінчується рік, і ми всі в очікуванні новорічного дива, яке обов’язково має статися! І скільки б нам не було років, ми загадуємо бажання під новорічний бій годинника, віримо, що в прийдешньому році це бажання обов’язково здійсниться!

Тільки та мрія справжня, яку ви самі собі даруєте…

Ірина Плахтій – лікарка, керівниця та засновниця ГО “Західноукраїнський центр коучингу та розвитку особистості”, громадська діячка, співзасновниця БФ “З янголом на плечі”.

Часом так хочеться повернути дитинство, адже там живуть добрі феї, чарівники, ельфи, які перетворюють мрії у реальність. Але настає час, діти дорослішають і все рідше навідуються до Країни Мрій!

Тільки не всі знають, що та маленька дитинка завжди залишається жити в серці кожної людини, не залежно від віку, і тихенько продовжує мріяти… Можливо, не так яскраво, але завжди з надією на диво…

Слово «мрія», похідне від дієслова «мріяти», придумав український письменник Михайло Старицький.

Кожна людина розуміє поняття «мрія» по-своєму. Дехто сприймає мрію як фантазію, під час якої уявляються якісь події або факти, дехто не уявляє процесу мріяння без молитви, щиро вірить у те, що здійснення мрії без Бога неможливе. Отже, кожен сам собі вибирає процес вимріювання, але завжди в цьому процесі є надія… Саме ця надія дарує нам особливий стан піднесення, який і породжує бажання жити.

Всі ми різні. І мрії наші особливі. І якщо хтось озвучує вголос свою мрію, то інший береже її, як найбільшу таємницю. Мрії можуть бути фантастичними, які ніколи так і не здійсняться, а можуть бути реальними, які, перетворившись на мету, реалізовуються.

Дуже часто, працюючи з людьми як коуч, помічаю таку тенденцію: дорослим важко мріяти. Внутрішній критик більше розвинутий, ніж мрійник, і критикувати легше, ніж мріяти! Іноді в роботі ми згадуємо давно забуту дитячу мрію і реалізовуємо її вже в дорослому віці. І це, як виявляється, є потужним життєвим ресурсом.

Чи існують якісь певні правила, як правильно мріяти?

Мрії – це віддзеркалення наших бажань, тому правил тут не існує!

Але якщо взяти до уваги рекомендації великих мрійників, реалістів і критиків, то вони такі:

  • 1) Якщо ви хочете, щоб мрія здійснилася, перетворіть її на мету.
  • 2) Визначте термін, коли б ви хотіли, щоб вона реалізувалася.
  • 3) Думайте позитивно! Той хто не вірить – нічого не отримає!
  • 4) Візуалізуйте свою мрію так, ніби вона вже здійснилася!
  • 5) Якщо ваша мета глобальна – поділіть шлях на декілька відрізків, поставивши собі запитання: що я сьогодні (щодня) зроблю для реалізації своєї мети? 
  • 4) Завжди все починається з першого кроку! Який він? Зробіть свій перший крок!
  • 5) Мрійте тільки про те, що принесе вам справжнє щастя!

І пам’ятайте: ви сам собі і чарівник, і фея, і ельф!

Щоранку, прокидаючись, скажіть «привіт!» своїм мріям… і отримайте сили зробити крок до їх здійснення.

Життя закінчується тоді, коли зникає мрія!

Життя продовжується тоді, коли оживає мрія!

Кольорових вам мрій! І нехай вони здійсняться, ті мрії, які зроблять ваше життя радісним і щасливим!

Ірина Плахтій