Сім’я – філософська тема, як і всім відоме питання: хто в домі господар.

І якщо поставити це питання сім’ям, то частина відповість відразу,частина промовчить, а дехто задумається! Напевно, немає однозначної відповіді!

Господарем зазвичай має бути чоловік, і всі чоловіки про це мріють, але дуже часто ми спостерігаємо картину, де головує в сім’ї жінка, тому що так складаються обставини.

Від початку створення світу чоловік забезпечував сім’ю їжею, одягом, житлом. Тоді його роботою було полювання – там і їжа, і одяг… А жінка народжувала дітей, чекала на чоловіка, була вірною і готувала їжу… Все, що жінка отримувала, було завдяки годувальникові.

Зараз інша ситуація, світ змінився, і жінка, маючи можливість заробляти, забезпечувати себе і дітей, іноді з гордістю говорить, що вона є главою сім’ї!

Так вже повелося, що сьогодні першість у сім’ї вимірюється грішми! Жінка стала сильною! Сильною фізично, морально і матеріально!

На мою думку, зародження жіночої сили розпочалося з того періоду, коли в жіночу моду увійшли штани як елемент гардеробу! А згодом і манера курити цигарки. Цим самим жінки заявили чоловікам про свою рівність з ними! Формування світогляду, доступність чоловічих професій – усе вело до того, щоб помалу жінка набувала чоловічих якостей!

Ми всі пам’ятаємо СРСР і жінок на важких роботах, в робочих костюмах, які мали піднімати вантажі, металеві шпали, цистерни… Саме таку жінку тоді прославляли і оспівували. Саме таких жінок нагороджували відзнаками, орденами та медалями! І байдуже було, як така жінка має виносити і народити здорову дитину. І не модно було тоді бути ніжною, милою, легкою та спокійною… Тому що з такими якостями неможливо було виконати плани КПРС.

Але час минув, Союз розпався, а навички сили в жінках залишилися і почали передаватися поколіннями… Свого часу чоловіки відчули цю силу, рівність і зняли з себе багато відповідальності!

Багато релігій говорять про те, що чоловік має мати першість у сім’ї, а жінка має йому служити та надихати його… І це б було добре, але еволюція продиктувала своє!

Іноді до мене, як до коуча, звертаються жінки, з мегапотужними цілями, в яких великі заробітки, потужний бізнес, кар’єрний ріст… Ми будуємо стратегії, знаходимо ресурси, підсилюємо мотивацію для кожної мети… І цілі реалізуються. Але звертаються і такі жінки, які втомилися від своїх бізнесових справ, втомилися від своєї сили і хочуть повернути собі жіночу слабкість… Хай там як, у кожній жінці фізіологічно закладено любити, виховувати дітей, піклуватися про когось, бути слабкою. І дуже часто в жінок відбувається внутрішній конфлікт: чи віддатися материнству і сім’ї, чи будувати бізнес і заробляти гроші. Чи відійти на другий план, чи залишитися главою сім’ї? У кожної жінки завжди є вибір. Так само, як у кожного чоловіка. І не просто бажати, а як зробити так, щоб моя дружина, чи мій чоловік, були такими, як я хочу!?

Щасливі ті сім’ї, які вміють прийняти поділ обов’язків, незалежно від того, хто в сім’ї більше заробляє! Адже від прийняття цього поділу обов’язків і залежить відповідь на риторичне запитання: хто головний.

Якщо є повага до особистості, до бажань, схильностей та потреб, то таке питання навіть не виникає, а щаслива сім’я просто насолоджується своїми стосунками.

Хочу пригадати народні прислів’я, у яких закладено певні сімейні принципи та цінності:

Найлучча спілка – чоловік і жінка.

Нащо ліпший клад, коли в чоловіка з жінкою лад.

Од господаря має пахнути вітром, а од господині – димом.

Чоловік у домі голова, а жінка – душа.

Дім держиться не на сім’ї, а на жінці.

Жінка чоловікові подруга, а не прислуга.

Красна пава пір’ям, а жінка – чоловіком.

Нащо й гроші, як чоловік хороший.

Як люба дружина, то люба й в ряднині.

Ось такі прислів’я, і в кожному певне переконання! Яке ми собі обираємо, на те й опираємося в житті. І вже пізніше формуються наші думки, вчинки та дії! Але переконання можна змінити, і тоді може змінитися розуміння принципів вашого життя та стосунків!

Запитайте себе: які ж переконання формують зараз моє життя? Запитавши це, ви отримаєте багато цінних відповідей. І нехай вони будуть корисними для вас!