5 травня 2019 біля міської Ратуші з 11.00 до 13.00 год відбудуться активності, присвячені Міжнародному дню легеневої гіпертензії. Попередньо участь в акції мають взяти близько 200 учасників, дорослих і дітей. Це будуть пацієнти, їхні сім’ї та друзі, а також мешканці та гості нашого міста. 

Розпочнеться захід із молитви та «Веселої руханки». Руханка триватиме 15-20 хв. і має на меті викликати в учасників задишку: щоб кожен учасник відчув незриму нозологію – легеневу гіпертензію. Руханка завершиться флеш-мобом. Взяти участь в руханці можуть всі охочі.

На учасників заходу чекають виступи танцювальних колективів (Народний ансамбль танцю «Червона Рута» (Соснівка), ярмарок та благодійна лотерея

Усі охочі зможуть випити запашної кави та чаю, скуштувати домашню випічка від українських господинь, а також придбати ексклюзивні сувеніри ручної роботи.

Кожен учасник за благодійний внесок зможе отримати квиток та взяти участь у розіграші призів.

Кошти, виручені з благодійної лотереї, буде спрямовано на придбання дверей для приміщення БФ «Сестри Даліли». Партнером благодійної лотереї є компанія «Омрон».

Діятиме локація для дітей, де їх розважатимуть аніматори від івент-агенції «Весела країна».

Відбудуться також активності  в рамках кампанії «Корок життя» (сортування та конкурси із пластиковими корками, по закінченні призи).

Всі активності  з нагоди Міжнародного дня легеневої гіпертензії допомагають реалізувати працівники та волонтери Львівського обласного молодіжного центру.

Захід відбудеться за підтримки першої леді Львова – Катерини Кіт-Садової.

Партнери ярмарки: магазин кави «KAFFKA», Арт майстерня Д&М, Страви Файних господинь, Авторська пекарня «Бріош».

Довідка:

Легенева гіпертензія – це рідкісне захворювання легень, яке швидко прогресує. Постійними супутниками та симптомами є задишка, швидка втома, втрата свідомості, біль за грудиною, синюшний колір шкіри, набряки. Ця хвороба є невиліковною, але від вчасної діагностики залежать прогнози і вартість лікування (40 000-120 000 грн. у місяць пожеттєво).

Соціальна кампанія «Корок життя» – безстрокова соціальна кампанія діє з 2015 року та полягає у зборі пластикових корків з метою їх здачі та придбання за виручені кошти ліків чи медичного обладнання для хворих на легеневу гіпертензію.