«Доброта – це та мова, яку можуть почути навіть глухі і побачити сліпі». (Марк Твен)

Справжня доброта – універсальна мова на землі. І це не просто мова, за допомогою якої ми спілкуємося з близькими друзями і рідними. Доброта може творити дива в найрізноманітніших ситуаціях, наприклад, під час спілкування з впертими і важкими людьми. Ніхто не встоїть, коли до нього звертаються по-доброму, щиро бажаючи добра.

Багато з нас часто плутають доброту з «маскою доброти», яку надягають лицеміри. Вони прикидаються добрими або спритно уникають конфліктів, просто відмовчуючись десь в куточку. Або чинять ще гірше: кажуть те, що, на їхню думку, хотіла би почути та чи інша людина, щоб встановити контроль над нею. Усе це не справжня доброта, а вдавання і маніпуляції.

Візуальний контакт – один з найточніших способів виявити, з чим ми маємо справу – з ворожим ставленням чи справжньою добротою. Зверніть увагу: якщо людина відводить очі і уникає зустрічі поглядами, то це означає, що її наміри і почуття не щирі. 

Коли ми дивимося на когось з добротою, то робимо це абсолютно вільно і спонтанно. Добра людина не стане відводити погляд чи ховати очі, коли розмовляє з вами. Для неї важливо встановити зоровий контакт зі співрозмовником. Цей теплий і щирий контакт дозволяє всім почувати себе дуже комфортно і на рівних.

Лестощі – зовсім не синонім доброти!

Деякі люди завжди намагаються бути «господарем» розмови, про що б не заходила мова. Вони лестять і обсипають компліментами, щоб здаватися хорошими. Але вони роблять це автоматично, без душі. Це як писати сценарій, який насправді не має нічого спільного з тим, що вони дійсно відчувають і думають. Справжня доброта  – це не лестощі! Визнання цінності і досягнень інших людей – це одне, а компліменти і лестощі – зовсім інше.

Справжня доброта проявляється по-різному, але вона ніколи не нагадує театр. Доброту не зіграєш, вона повинна йти від щирого серця.

Доброта – це велика сила. Їй до снаги багато чого! Якби ми всі намагалися бути добрими, то проблем і непорозумінь було б значно менше. При цьому зовсім не довелося б докладати якихось неймовірних зусиль, все б вирішувалося легко і невимушено.