А чи знаєте ви, що гормони – це хімічні речовини, за допомогою яких різні частини нашого організму обмінюються інформацією. Спеціальні ендокринні залози і окремі клітини, розташовані в найрізноманітніших місцях, наприклад, на стінках шлунка чи в підшкірній жировій клітковині, виділяють гормони у кров, а інші органи і тканини вловлюють передану у такий спосіб інформацію.

Олена Андрейків –засновниця МЦ “Берегиня” акушер-гінеколог вищої категорії

Так сталося, що жінок вважають більш залежними від гормонів, ніж чоловіків. Така думка з’явилась з двох об’єктивних причин. По-перше, в жінок є регульований гормонами місячний цикл (погодьтесь, зміни настрою і самопочуття жінок не такі передбачувані, як у чоловіків). По-друге, саме від стану ендокринної системи залежить, чи вдасться жінці завагітніти і народити дитину, а це багатьма розглядається як головна жіноча функція. Отже, навіть якщо ви не маєте стосунку до медицини, є речі, які слід знати. Це допоможе вам зберегти своє здоров’я і, що важливо, не додавати у вазі.

Виявляється наші гормони великі молодці – вони працюють за розкладом! Якщо ви бажаєте залишитися в гармонії з власним тілом, слід вивчити їх «розклад».

Отже, якщо ви встаєте до 6:00, то у вашому організмі виробляється серотонін – гормон щастя.

6:00 – піднімається рівень кортизолу – гормону, який готує наш організм до активного неспання! Зараз максимально включена логіка. Саме час записати плани на день, ухвалені в цей час рішення будуть правильними. Якщо ви зранку випиваєте 700-900 мл води і робите зарядку, то позбуваєтесь гормонів стресу!

7:00 – припиняє вироблятися мелатонін, звільняючи місце статевим гормонам. Більше спати сенсу немає, цінність подальшого сну дорівнює нулю, а отже, це марна трата життя.

8:00 – на арені статеві гормони. Вони ж стероїди – гормони, що формують наш м’язовий каркас. Саме час для зарядки, гімнастики, фітнес-клубу і розмноження!

10:00 – 14:00 – пік ДГЕА – нейрогормона, що відповідає за пам’ять, увагу і запам’ятовування. Найкращий час для розумової діяльності.

14:00 – 16:00 – відчувши сонливість у цей час, не відмовте собі в задоволенні поспати 20 хвилин! Це пік гормону росту – гормону краси і вічної молодості. Після сну бажано зробити розминку, тому що гормон росту відповідає за кількість м’язової тканини.

З 17:00 починає знижуватися кортизол. Ухвалення важливих рішень варто скасувати. Спорт протипоказаний, тому що живлення м’язів буде дуже складним.

21:00 – починає вироблятися мелатонін. Знижується температура тіла, і нам хочеться тепла та турботи від близьких. Саме час для сімейних обіймів!

22:00 – гіпофіз виділяє опіоїдні гормони, які мають наркотичну дію, – це ендорфіни. Якщо ви заснете в цей час, ваш сон буде супроводжуватися найприємнішими відчуттями. Денний стрес позаду, організм готовий до перезавантаження. Цінність сну з 22:00 до 4:00 – максимальна. Відсутність сну в цей час – фатальна.

23:00 – до роботи береться гормон росту. Завдяки йому діти «літають уві сні», а дорослі залишаються молодими і красивими, з міцними кістками та якісною мускулатурою!

Пам’ятайте це і будьте здорові!