У ювелірному світі платина вважається королевою благородних металів, проте її цінність визнали не відразу. Іспанські завойовники, які видобували розсипне золото в Колумбії у ХVI столітті, знаходили жовтий метал в поєднанні з невідомими сірими крупицями.

Через виняткову тугоплавкість металу платина довгий час не знаходила застосування і цінувалася удвічі нижче срібла. І тільки до кінця XVIІІ століття цей дорогоцінний метал став уособлювати собою надійність і незмінність. 1780 року французький король Людовик XVI назвав платину єдиним металом, гідним королів. Сам монарх мав найбагатшу колекцію платинових прикрас.

Ювелірна платина – сірувато-білий блискучий пластичний метал, стійко переносить хімічні реагенти і володіє високими антикорозійними властивостями. У природі платина зустрічається досить рідко, але завдяки своїм унікальним якостям ідеально підходить для виготовлення шикарних ювелірних виробів. У Європі провідні фірми успішно працюють з платиною вже кілька десятиліть, оскільки вона є найміцнішим ювелірним металом, непідвладним часу і володіє високою зносостійкістю (не деформується і практично не пошкоджується). Платина важча за золото завдяки своїй щільності. Так, якщо взяти дві однакові на вигляд обручки, платинова на 11,4% важитиме більше, ніж каблучка з білого золота.

Сьогодні платинова прикраса – символ впевненості і респектабельності. А міцність і довговічність металу сформували попит на платинові обручки, що стали особливо затребуваними останнім часом. Також платина – незамінний ювелірний метал в обрамленні коштовних каменів. Платина здатна розкрити справжню красу і пишність діаманта, посилити гру каменя, візуально зробивши його більшим і витонченішим, підкреслити глибину і прозорість діаманта. Прикраси з платини, інкрустовані діамантами, якнайкраще підкреслять вишуканий смак і статус свого власника.

І все ж, платинові вироби, які так цінують на заході і в Японії, українському покупцеві майже не знайомі. Лише протягом останніх десяти років почалося відродження платини в ювелірній галузі, насамперед завдяки віянням моди на біле золото, що стало актуальним в Україні не так давно. Можна сказати, що мода на вироби з благородного білого золота відкрила дорогу платині – металу справжніх цінителів, не згодних ні на що інше, крім найкращого. І незважаючи на те, що попит на платинові прикраси в Україні невеликий, непомітна елегантність коштовного металу продовжує притягувати споживачів, уособлюючи міцність і довговічність.

Переваги платини дуже вагомі, але все ж головним недоліком залишається ціна: вартість платини в виробі в Україні становить близько 4000 гривень за грам. Платинові прикраси виготовляють з практично чистого сплаву (95% платини на тисячу одиниць сплаву або 950 проба). Біле золото вищої 750 проби містить 75% чистого золота на ту ж тисячу одиниць сплаву. Це найважливіший фактор, що впливає на різницю ціни платинового і золотого виробу. Інші критерії – це рідкість поширення платини в природі і складність видобування, Також не слід забувати, що виготовлення платинових ювелірних прикрас вимагає найвищого рівня майстерності ювелірів через фізичні властивості металу.

Завдяки чистоті платинові вироби майже не викликають алергії, тому ідеально підходить людям з чутливою шкірою.

Краса і цінність платини ідеально підкреслюють значимість кожної важливої події в житті людини: одруження, заручин, ювілею або річниці, дня народження або просто якоїсь пам’ятної і дорогої серцю події.

Підібрати і замовити прикраси з платини можна в бутику STDIAMOND у Львові, проспект Шевченка, 26 , тел.: 0673270888