«Те, що нас не вбиває, робить нас сильнішими» (Ф. Ніцше)

Наймудріші, найуспішніші люди, яких ви знаєте, далеко не завжди були такими. Радше за все, вони знають, що таке бідність, поразки, їм знайоме почуття втрати коханої людини, але їм все ж вдалося виринути з глибин власного відчаю до світла надії. У їхньому житті були і злети, і падіння, і переживши їх, вони навчилися цінувати те, що мають, наповнили своє життя співчуттям, розумінням і глибокою мудрістю. Люди не народжуються такими – вони можуть такими лише стати. Або не стати…

Істина в тому, що коли для вас настають нелегкі часи і вам доводиться зіткнутися зі складними випробуваннями, ви можете або дозволити цій ситуації зробити з вами все, що завгодно, і, можливо, навіть знищити вас, або допомогти їй зробити вас сильнішими, розумнішими. І вибір лише за вами.

1. Біль – невід’ємна частина життя і любові. Він допомагає нам зростати над собою.

Ми змалку переконані, що будь-який біль – це погано і він шкодить нам. Але хіба можна прожити справжнє життя і відчути справжню любов, якщо ми боїмося відчувати те, що дійсно відчуваємо? Часом нам потрібно відчути біль – так само, як нам потрібно відчувати себе живими, люблячими. Все залежить від того, як ми впораємось із ситуаціями, які підуть не так, як нам би того хотілося. Біль – це відчуття, а всі наші відчуття – частина нас, частина нашої особистої реальності. Всім нам буває важко, просто кожному по-своєму.

2. Правильний настрій у будь-якій ситуації!

У всіх нас бувають чорні дні і скрутні часи. Сподіватися, що життя завжди буде прекрасним та безтурботним, – все одно, що мріяти плавати в океані, де хвилі лише піднімаються вгору і ніколи не падають вниз. Однак коли ви зрозумієте, що хвилі, які піднімаються вгору, і хвилі, що падають вниз – це частина одного й того ж океану, ви зможете змиритися і з реальністю життєвих злетів і падінь. Вам стане зрозуміло, що деколи для того, щоб злетіти до вершин, треба опуститися вниз.

Щоранку, прокидаючись, дивіться на життя свіжим поглядом і не приймайте нічого, як належне. Все навколо чудово! Кожен день – неоціненний дар! Ніколи не ставтесь до життя так, ніби воно буде з вами завжди.

І ніколи не дозволяйте невдачам позбавляти вас надії. Не дозволяйте негативу проникнути у вашу душу. Пам’ятайте: світ – прекрасний! Змініть ваші думки, і ви зміните вашу реальність. У вас завжди є те, за що можна дякувати долі.

3. У страху великі очі, але ми над ним владні! 

Коли настають нелегкі часи, не завжди легко слідувати голосу вашого серця і йти далі, але якщо ви дозволяєте страху зупинити вас – це і є справжня трагедія. Так, страх може приголомшувати, але він зовсім не такий сильний, як вам здається. У нього рівно стільки сили, скільки даєте йому ви. Так-так, ви владні над ним! Тож скористайтесь цією владою!

Ключ до неї – визнання страху і його конкретизація. Бо якщо ви цього не зробите, якщо ваш страх залишиться всепоглинаючою темрявою, ваше серце стане відкритим для подальших ударів, які не забаряться. І прийдуть у той момент, коли ви найменше цього очікуєте. Бо якщо ви відмовляєтесь від бою з противником, він вас перемагає!

Але ви можете перемогти страх, якщо зустрінете його лицем до лиця. Будьте сміливішими! І пам’ятайте, що бути хоробрим – це не означає не знати страху зовсім. Це означає, що ви не дозволяєте страху зупинити вас на життєвому шляху. Ніколи і ні за що!

4. Цінний досвід дозволяє нам розвиватися далі!

Коли ми припиняємо очікувати, що життя буде таким, як нам подобається, ми починаємо більше цінувати його таким, як воно є. І з часом розуміємо, що найбільші дарунки життя часто потрапляють до нас зовсім не в тій упаковці, якої ми чекали.

Якщо вам вдасться зберігати позитивне ставлення до життя, то будь-який її сюрприз буде для вас приємним. Ну а якщо ваші справи йдуть зовсім не так, як вам хотілося, то принаймні ви отримаєте цінний досвід. Ви повинні прийняти те, що з вами сталося, і використовувати набутий досвід для того, щоб продовжити свій життєвий шлях.

5. Відповідальність лише на вас!

Коли ви звинувачуєте інших людей у ваших негараздах, тим самим заперечуєте, що несете відповідальність за власне життя – ви вручаєте контроль за це комусь іншому.

Запам’ятайте: в підсумку вам завжди доведеться платити за своє щастя відповідальністю. І що швидше ви перестанете перекладати відповідальність за своє щастя когось іншого, то щасливішими будете. І якщо ви зараз нещасні, винен в цьому не хтось, а тільки ви. Будьте героєм власного життя, а не його жертвою.

Часом ми відвертаємося від справжнього тому, що віримо, що те місце, де ми зараз перебуваємо, зовсім не те, де нам хочеться бути. Але істина в тому, що те, де ми зараз перебуваємо, саме те місце, де ми повинні бути сьогодні, щоб потрапити туди, де хочемо бути завтра.

Виділіть собі хвилинку, щоб згадати, як це прекрасно – жити, мріяти, любити. Озирніться навколо – і ви побачите перед собою море можливостей. Велика частина того, чого ви боїтеся, просто не існує. Багато з того, що ви любите, значно ближче, ніж вам здається. 

І щастя можна створити для себе лише в сьогоденні. Воно не може існувати десь в майбутньому або залишатися в минулому.

6. Інші люди не мають права вас оцінювати чи осуджувати.

Коли ми намагаємося досягти чогось важливого, то нерідко звертаємося до інших, щоб вони оцінили наш прогрес на шляху до мети. Проблема лише одна – часто вони на це просто не здатні.

Пам’ятайте, ми прийшли в цей світ не для того, щоб виправдовувати чужі сподівання та надії, як і інші – не для того, щоб відповідати вашим очікуванням. Краще прокладайте по життю власний, унікальний шлях. Адже навіть поняття успіху для кожного з нас своє. Врешті-решт, успіх – це життя, прожите так, як того хочете саме ви.

Ми не зобов’язані бути яскравими особистостями, щоб вражати людей. Ми не повинні бути відомими, щоб на нашу думку зважали. Ми не зобов’язані ставати мільйонерами, щоб бути успішними. Ви не маєте потреби у схваленні інших людей. Єдине схвалення, яке вам потрібне, – ваше власне. Просто вірте в себе і в те, чого хочете досягти.

Ви можете бути тихою і скромною людиною і водночас майстром своєї справи. Те, що люди не падають перед вами на коліна і не просять у вас автографів, ще не означає, що ви невдаха. Тихий успіх нітрохи не гірший від яскравого та голосного і часто значно реальніший. Ви самі визначаєте, що є для вас успіхом. Ви, а не хтось інший.

У кожного є шанс змінити своє життя – змінити по-справжньому. Яке воно буде, вибір за вами!