19 вересня відзначають день народження смайлика.

Саме цього дня 1982 року Скотт Фалман, професор Університету Карнегі-Меллона, запропонував графічно передавати усміхнене обличчя за допомогою трьох символів, які слідують один за іншим: двокрапка, дефіс і дужка. Це нововведення отримало просту назву «смайл» (з англ. “усмішка”) і знайшло широке застосування в комп’ютерній сфері — особливо в інтернеті і соціальних мережах.

З появою першого «смайлика» електронний лексикон істотно поповнився. Три елементарні символи дозволили мільйонам людей виражати свої емоції без слів.

Ця подія збереглася в електронному вигляді, оскільки Фалман відправив листа на один з головних форумів своєї країни, в якому написав повідомлення з двома смайликами: веселим 🙂 і сумним :-(.

Створення смайлика спочатку було пов’язане з тим, що користувачі інтернету часто не знали, як позначити повідомлення жартівливого характеру, щоб це було всім зрозуміло. Однак через десятиліття цей символ став незамінним у сфері електронного спілкування. Зараз смайлик багатоликий, він здатний виражати радість, здивування, захоплення, смуток та інші емоції.