Стрічка «Ціна правди» вийде у прокат 28 листопада

З’явився трейлер фільму «Ціна правди», що розповідає про журналіста Гарета Джонса, який у 1933 році вирушив до Радянського Союзу, щоб викрити правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні.

Стрічка спільного виробництва України (Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно), Польщі (Film Produkcja за підтримки Polish Film Institute) та Великої Британії (Jones Boy Film).

У 1933 році вельський репортер Ґарет Джонс шукає свою наступну велику історію. Останні новини приводять його до Москви, де він знайомиться з журналісткою Адою Брукс. Ада відкриває йому очі на «радянську утопію», яка не має нічого спільного з реальністю. І Ґарет, попри смертельні погрози, розпочинає своє розслідування. Переховуючись від спецслужб СРСР, крок за кроком він розкриває правду про трагедію українського народу: Голодомор, жорстку цензуру, змову та масові репресії. Саме його викриття згодом стануть підґрунтям для роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла.

Режисером стрічки стала номінантка на премію «Оскар» Аґнєшка Голланд. Консультант проєкту — Тімоті Снайдер — американський історик та письменник, професор Єльського університету, який у своїй монографії «Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним» обґрунтував тезу про те, що радянський та нацистський режими знищили близько 14 млн мешканців на території України, Польщі, Білорусі, Балтики та в західних областях Росії.

«Фільм «Ціна Правди» – це потужний, та неймовірно важливий для українського та світового глядача фільм. Адже в епоху інформаційних фейків та постправди ми повинні перш за все самі залишатися справжніми та прагнути істини, як це робив головний герой — Гарет Джонс. Тому важливо, що в цій історії ми можемо побачити багато паралелей з сучасністю», –  каже продюсер Єгор Олесов.

Фільм знімали в Україні, Польщі та Шотландії. В Україні зйомки проходили на найбільшій площі Європи у Харкові, яку на деякий час спеціально закрили для жителів та гостей міста.

У широкий прокат фільм вийде 28 листопада. Згодом планується видання книжки «Гарет Джонс. Ціна правди» з біографією та статтями журналіста, в основі якої бакалаврська робото студенток Інституту журналістики Олени Тищук і Валентини Пасічної.

Фільм вже отримав головну нагороду 44 Фестивалю польських художніх фільмів «Золоті Леви». Крім того, художник-постановник стрічки Гжегож Піонтковскі отримав спеціальний приз за найкращий продакшн-дизайн.

Джерело