Щороку в останню неділю жовтня в Україні переводять стрілки годинників на годину назад. Цього року це станеться у ніч з суботу на неділю, 27 жовтня. Цієї ночі українці зможуть поспати на годину довше.

Для чого переводять годинники

Годинники переводять, щоб люди отримували якомога більше денного світла в період, коли  день стає коротшим, а ніч довшою. Проте науковці довели: переведення годинників негативно впливає на здоров’я людини. Наприклад, може відбутися порушення сну, збої в роботі серцево-судинної системи та погіршення емоційного стану. Найбільш вразливими до зміни часу є люди з серцево-судинними захворюваннями. У них зростає ймовірність інфаркту.

Як зменшити шкоду від переведення годинника

Більше бувайте на свіжому повітрі. Прогулянки, сонячне світло в цей період є дуже важливими.

Беріть зі собою всю сім’ю і якомога більше гуляйте

Важливі справи краще відкладіть на потім: коли ваш організм звикне до зміни біоритмів, виконати їх буде значно легше.

Зменште фізичні навантаження.

Харчуйтеся правильно! У вашому раціоні мають бути віс потрібні  вітаміни! Обмежте споживання жирної їжу, алкоголю та кави з кофеїном. Пийте більше  трав’яних чаїв та води.

Трав’яні чаї та вода найкраще підходять для втамування спраги

Напої, за винятком алкогольних, є важливою складовою усіляких дієт. Ніщо, крім води, не замінить потребу людського організму в найкориснішому джерелі вологи. Проте є напої, які підживлюють нас необхідними та корисними речовинами. Варто знати, які з напоїв і чому варто вживати насамперед. Про це можна прочитати тут.

І ще: спіть щонайменше 7-8 годин.

Здоровий сон не менше ніж 7-8 годин на добу – запорука гарного самопочуття

Якщо ви будете дотримуватися цих рекомендацій, ваш організм швидко та безболісно перелаштується на так званий «зимовий час».

До слова, більшість ґаджетів автоматично переводять годинники на новий час. А от стрілки механічних годинників доведеться перевести самим і краще зробити це перед сном, аби вранці не проспати важливої зустрічі.

Читайте також : ТОП 5 корисних продуктів