17 жовтня 2019 року державна академічна чоловіча хорова капела «ДУДАРИК» відзначатиме своє 48-ліття. Саме 17 жовтня 1971 року відбулася перша репетиція хору.

За цей час капела заспівала більше 10 тисяч творів під час близько 4000 концертів, взяла участь у 500 Літургіях, побувала із концертами у 20-ти країнах світу. Хор хлопчиків, а тепер хорова капела співає з найвидатнішими світовими оркестрами, солістами і диригентами, у найпрестижніших концертних залах України і світу. Через це «Дударик» є культурним амбасадором України у світі, а також співочим символом і улюбленцем Львова.

Капелу заснував Микола Кацал за сприяння Українського Музичного Товариства у Львові. Він успішно нею керував упродовж 44 років. В 1989 році завдяки його старанням було створено першу в Україні хорову школу. Спеціально для неї уряд міста передав приміщення колишнього міського шпиталю св. Лазаря. Ця школа стала основою чудового розвитку «Дударика». А перспективою найближчих років є створення на базі хорової капели та хорової школи – НАЦІОНАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ХОРОВОЇ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ.

З нагоди своїх уродин 17 жовтня «ДУДАРИК» привітає львів’ян і гостей міста приємними мистецькими заходами. У Домініканському соборі – 17:00, на площі Ринок – 17:30, біля пам’ятника Тарасу Шевченку – 18:00.