10 жовтня оголосили лауреатів Нобелівських премій з літератури. Через те, що 2018 року премію не вручали, цьогоріч назвали лауреатів за 2018 та 2019 роки. Ними стали австрієць Петер Гандке (премія за 2019 рік) та польська письменниця українського походження Ольга Токарчук (премія за 2018 рік).

Ольга Токарчук народилася в місті Сулехуві на заході Польщі в родині вихідців з України: її бабця родом з України.

За роман «Бігуни» (2007 р.) авторка отримала престижну національну польську премію Nike та Міжнародну Букерівську премію.

Вручення премії відбудеться 10 грудня у Стокгольмі. Нобелівська премія з літератури присуджується з 1901 року. Її лауреатами відтоді стали 114 осіб.

Нагадаємо, 2018 року Шведська королівська академія вирішила не оголошувати лауреата Нобелівської премії з літератури через скандал. Того року відразу кілька чинних членів Шведської академії, яка називає чергового лауреата, подали у відставку через скандал довкола відомого шведського фотографа і режисера Жана-Клода Арно. Майже два десятки жінок звинуватили Арно у сексуальних домаганнях. Під час журналістського розслідування з’ясувалося, що деякі проекти Арно фінансувалися з Нобелівського фонду.