На виставці експонують картини і пластичні роботи, створені митцем із 1965 року.

Художник Іван Марчук відкрив у київському мистецькому просторі ARTAREA свою виставку «Секрети геніальності: 100 невідомих творів Івана Марчука». За задумом митця, «Секрети геніальності» стануть останньою його експозицією, яку зможуть побачити кияни.

“Мені вже набридло виставлятись, Київ мені набрид, а я — Києву. Хоча люди все одно підходять на вулиці і запитують, де можна вас побачити? А я їм відповідаю: “Йдіть до нашої влади і питайте, коли буде музей?”. В музеї будете мене дивитися, скільки хочете, навіть, коли мене не стане. Тому ця виставка це, можливо, останній раз, коли у Києві можна буде побачити мої картини”, – так в інтерв’ю BBC Україна пояснив митець те, чому більше не влаштовуватиме виставку в Києві.

Іван Марчук творить в унікальній техніці, яка називається “пльонтанізм”.

На виставці буде представлено картини та пластичні роботи, створені з 1965 року і аж до сьогодні, серед яких є понад 100 робіт, які ніколи раніше не бачила публіка.

Спеціально для виставки було створено неймовірну 20-хвилинну панорамну digital-інсталяцію, в якій під музику Мирослава Скорика та спів «Піккардійської терції» оживають роботи майстра.

Виставка, яка охоплює дві експозиційні зали та digital-галерею, триватиме з 18 жовтня до 15 грудня. У цей період заплановано кілька авторських екскурсій і майстер-класів з живопису за участі Марчука.

“Міцно пов’язаний з українським архетипом, Марчук поетизує його первинні природні образи, задіявши інтуїцію та підсвідомість як ірраціональні складові процесу творення, а художню стилістику примітивізму – як найпростіший спосіб пояснення складних речей. Створені картини-притчі за допомогою символів і алегорій, закодованих смислів і просторових деформацій пролонгують роздуми.
З роками наїв на полотнах трансформувався у статичні узагальнені образи, заглиблені у внутрішній світ переживань, де статика доведена до крайньої межі і зупинилася за мить до вибухової пристрасті, а ритмічність техніки зображення – до музичних асоціацій. Його мотиви та сюжети – це передусім сконцентрована і часто спонтанна передача власних відчуттів”, – пише про творчість Івана Марчука Володимир Петрашик, кандидат мистецтвознавства.

Іван Марчук — один із найбільш відомих сучасних українських митців, творець власного унікального стилю під назвою «пльонтанізм». автор близько 5000 картин .

2007 року британська газета «The Daily Telegraph» внесла художника до рейтингу «100 геніїв сучасності».

Фото: facebook.com/artarea.official/