Фільм українського режисера Нарімана Алієва визнали найкращим іноземним фільмом на Босфорському міжнародному кінофестивалі у Стамбулі, а Ахтема Сеітаблаєва – найкращим виконавцем чоловічої ролі

Про це з посиланням на “Артхаус Трафік” повідомляє Еспресо ТВ. 

Наріман Алієв особисто отримав нагороди. Головну нагороду режисеру вручив голова Міжнародного журі, філіппінський режисер та володар пальмової гілки Канн Бріянте Мендоза.

Міжнародний Босфорський кінофестиваль засновано у 2011 році Міжнародною босфорською кіноасоціацією (IBCA) з метою розвитку та промоції турецького кінематографа. Цього року фестиваль відзначив свою сьому річницю та представив глядачам 83 фільми з 25 країн світу. Разом з українською стрічкою за перемогу у міжнародному конкурсі змагалися ще вісім фільмів.

“Додому” – це історія непростої подорожі батька та сина з Києва до окупованого Криму. Мустафа та його молодший син везуть тіло старшого сина та брата додому, щоб поховати його на батьківщині згідно з мусульманськими традиціями.

Головні ролі виконали Ахтем Сеітаблаєв та Ремзі Білялов, співавтором сценарію виступила Марися Нікітюк, а спродюсував фільм Володимир Яценко, який працював над стрічкою “Дике поле”.

Фільм “Додому” був представлений у конкурсній програмі цьогорічного Каннського кінофестивалю.

Дебютна повнометражна стрічка кримськотатарського режисера Нарімана Алієва потрапила до конкурсної програми Міжнародного кінофестивалю у Хайфі.

В український прокат “Додому” вийде 7 листопада.

Головне фото: кадр з фільму “Додому”