У Місті мертвих, біля Луксора в Єгипті, відбулася надзвичайна музична подія — півтори сотні українців заграли й заспівали в пустелі оперу Верді “Аїда”. Востаннє тут оперу ставили чверть століття тому. Відродили традицію Академічна капела України “Думка” й симфонічний оркестр “Inso-Львів”.

Постановка «Аїди» у храмі цариці Хатшепсут — одна з найочікуваніших світових мистецьких подій цього року.

«Аїда» — оперна візитівка Єгипту не раз ставилася open air і переміщалася в межах кільох історичних локацій. Востаннє знаменита опера виконувалася в цьому стародавньому храмі в 1990-х роках — як відомо, заходи не проводилися після теракту в листопаді 1997. Тож до Луксора «Аїда» повернулася знову через 22 роки. Повертати “Аїду” на сцену Луксору мали честь і ми», – написала на своїй сторінці у Фейсбук Іоланта Пришляк, директорка Інсо Львів.

Диригувала дійство всесвітньо відома українська диригентка Оксана Линів

Для участі в унікальній події напередодні відзначення 150-річчя видатного шедевра Джузеппе Верді до стародавнього міста приїдуть артисти симфонічного оркестру «INSO-Львів» і капела «Думка». Диригувала Оксана Линів. Основні партії в опері «Аїда» виконали Сае-Куїнг Рім (Корея), Мікаель Спадаччині (Бельгія), Еліска Веіссова (Чехія) та Аріс Аргіріс (Греція). Арт-директор постановки — Андрій Масляков (Україна), режисер — Міхаель Штурм (Німеччина).

«Аїда» — оперна візитівка Єгипту. 150 років тому єгипетський хедив Ісмаїл-паша замовив Джузеппе Верді написати оперу з нагоди відкриття Хедівського оперного театру. На прем’єру зібрався весь вищий світ Каїра, включаючи європейців і представників як єгипетської, так і турецької еліти.

«Аїда» розкриває історію забороненого кохання між єгипетським полководцем Радамесом та прекрасною нубійською принцесою Аїдою. Сюжет заснований на реальній історії, знайденій на папірусі та переписаній французьким єгиптологом Огюстом Марієттом.

Більше про подію дивіться у сюжеті ТСН.