Перший фільм про окупацію Криму виходить в український прокат 7 листопада.

Драма “Додому”кримськотатараського режисера Нарімана Алієва побореться за номінацію на премію Голлівудської асоціації іноземної преси “Золотий глобус” у категорії “Найкращий фільм іноземною мовою”. Про це повідомляє Артхаус Трафік.

Загалом до списку увійшли 93 фільми з 65 країн світу.

Номінантів на премію мають оголосити 9 грудня. Церемонія нагородження відбудеться 6 січня 2020 року у Лос-Анджелесі.

На початку жовтня стало відомо, що стрічка «Додому» потрапила у лонг-лист американського “Оскара” у категорії “Міжнародний повнометражний фільм”.

Фільм українського режисера Нарімана Алієва визнали найкращим іноземним фільмом на Босфорському міжнародному кінофестивалі у Стамбулі, а Ахтема Сеітаблаєва – найкращим виконавцем чоловічої ролі.

Нагадаємо, прем’єра фільму відбулася 22 травня на 72-му Каннському міжнародному кінофестивалі, де він узяв участь у конкурсній програмі «Особливий погляд».

За сюжетом фільму, у кримського татарина Мустафи (його грає Ахтем Сеітаблаєв) у війні на Донбасі гине його старший син. Батько приїжджає до Києва, куди його два сини поїхали після анексії Криму, щоб повернути молодшого сина додому, а старшого поховати на батьківщині в Криму згідно з мусульманськими традиціями.